Незалежна громадсько-політична газета

Чорниця достигає. Чи дозволять її збирати?

Сезон королеви поліських лісів от-от розпочнеться. Для поліщуків він, можна сказати, вже став традицією. Однак цьогоріч у зв’язку з повномасштабним вторгненням рашистів опинився під загрозою.

І досі діє заборона на відвідування людьми лісів (ще 23 березня начальник Волинської обласної військової адміністрації Юрій Погуляйко підписав відповідний наказ). А відтак поки немає можливості збирати лісові дари.

7

 

 

Жителі Камінь-Каширського району певною мірою через це стурбовані. Бо збір «чорного золота» — хоч робота не з легких, зате дає непоганий заробіток. Залишитися без нього у цей час, коли через воєнний стан в країні чоловіки не мають можливості виїхати за кордон на заробітки, а працевлаштування на місці або є неможливим, або не забезпечує високих доходів, дуже не хотіли б. Тож питання про дозвіл відвідувати лісові масиви уже ставлять перед обласним керівництвом.

Як розповіла начальниця Камінь-Каширської районної військової адміністрації Ольга Ващук, в області його вже обговорювали.

— Обласна Рада оборони розглянула можливість дозволити нашим краянам зібрати чорницю в лісах Волині. Але наразі позитивне рішення не прийняли. І до кінця червня відвідувати ліс, вочевидь, таки буде заборонено. Можливо, згодом питання розглянуть ще раз, — зазначила Ольга Петрівна.

 

8H1HmEPYEYtZk80C1EpeAHcez4swm9cFdlBt5Gsy

Втім, чи всидять вдома наші люди, коли в лісах достигають ягоди, питання сумнівне. Тож, як повідомила керівниця районної військової адміністрації, з цього приводу днями відбулася нарада з керівниками громад Камінь-Каширського району, силовиками та представниками РВА. Були обговорені всі можливі ризики та небезпеки і визначені конкретні місця, зокрема, на території Любешівщини, куди ягідникам буде категорично заборонено ходити. До присутності збирачів чорниці у лісах Камінь-Каширської, Прилісненської, Сошичненської, Маневицької громад, якщо вони будуть мати при собі документи, що посвідчують особу та не чинитимуть незаконних дій, вирішили ставитися з розумінням.

kombain_sbor_yagod_11

Зрештою, ягідний сезон у поліських регіон — це час наповнення не лише сімейних бюджетів, а й бюджетів територіальних громад. Тому, будьмо чесні, у його відкритті повинні бути зацікавлені і органи влади. Наприклад, минулого року у бюджети місцевих громад району заготівельники дарів природи сплатили понад 1 мільйон гривень: до Камінь-Каширської ТГ – 307,6 тис. грн;  Сошичненської ТГ – 239,9 тис. грн; Маневицької ТГ – 227,8 тис. грн; Прилісненської ТГ – 213,6 тис. грн; Любешівської ТГ – 185,3 тис. грн. А ціна за кілограм цілющої чорної ягоди для збирачів становила 50 і більше гривень.

images (1) (1)

Тож краянам залишається молитися, аби на кордоні з білоруссю не відбулося загострення ситуації, і ліс вкотре підтримав людей своєю щедрістю.

Тетяна ПРИХОДЬКО.

 

 

ПУБЛІКАЦІЇ

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *