Як заправити транспортний засіб у Камені-Каширському, питання у будь-якому випадку непросте. Бо ж коли пального немає на АЗС, а їх у громаді лише дві — Укрнафта та WOG — то шукаєш можливість зробити це за спеціальними талонами. А коли пальне завезли і до заправок влаштовуються довжелезні черги, то доводиться простояти в них кілька годин. Така ситуація триває уже досить довго. Але навіть попри намагання держави вирішити проблему дефіциту палива, змін на краще чомусь не помітно.
Так, ще 17 травня Кабмін зупинив регулювання цін на ринку пального задля того, щоб його оператори могли наситити споживачів необхідним ресурсом. За міркуваннями представників уряду, після такого рішення вартість дизелю, бензину та газу мали б встановитися на певному рівні. Зокрема, не перевищувати орієнтовно 58 грн/л — дизель, 52 грн/л – бензин. За тим, чи не завищуються ціни на АЗС, обіцяли слідкувати і, якщо такі факти будуть мати місце, запроваджувати санкції.
Але на прикладі автозаправок Каменя-Каширського бачимо, що попри порівняне зростання цін проблема з дефіцитом так і не вирішилася. Приміром, у вівторок, 31 травня, у місті на обох АЗС бензину та дизпалива у вільному продажу не було. Без проблем можна було заправитися лише газом на WOG за ціною 41,98 грн/л, а на Укрнафті придбати не більше 20 літрів на авто бензин А-92 за скетч-картками. До речі, вартість бензину за таким талоном, як зауважили на заправці, становила 49 гривень. Ціна, можна сказати, певною мірою прийнятна, але багато наших читачів, сільських жителів, просто не знають, де ж можна придбати ці скетч-картки.
Відповідь на це питання журналісти «Полісся» сподівалися знайти безпосередньо на автозаправці. Втім такої інформації там не надали. Відомо лише, що раніше, до виникнення дефіциту пального, їх продавали в обласному офісі Укрнафти. Та пересічні громадяни переважно зверталися до людей, які займалися розповсюдженням скетч-карток безпосередньо у Камені-Каширському. Це було для них зручно і навіть дешевше. Але тепер, обурюються водії, виходить набагато дорожче. Бо, мовляв, продавцям карток доводиться платити аж на кілька гривень за літр більше.
Тим часом працівники Держпродспоживслужби запевняють, що регулярно проводять моніторинг цін на пальне, які офіційно фіксують на АЗС. Зокрема, за словами керівника управління Держпродспоживслужби у Камінь-Каширському районі Григорія Дуди, вони двічі на тиждень передають відповідні дані в область.
В уряді ж розглядають варіант повернення цінового регулювання. Зокрема, за інформацією ЗМІ, заступник міністра економіки Денис Кудін зауважив, що це станеться, коли дефіцит пального на ринку України зникне.
Тетяна ПРИХОДЬКО.