Мисткиня Наталія Ярошик із села Пнівне зі своїми учнями започаткувала мистецький аукціон, яким гуртує камінь-каширців, і не тільки, навколо благородної мети – допомогти військовослужбовцям Збройних сил України, відважним людям, які знаходяться на передовій, у боротьбі з ворогом, підтримати їх бойовий дух.
Понад місяць існує благодійна ініціатива. За цей час було проведено шість зустрічей, на котрих десятки дорослих і дітей займалися творчістю – малювали картини, розмальовували глиняні фігурки, писанки, дощечки тощо, робили обереги, браслети. Велику частину витворів своєї фантазії у підсумку вони продали, а за виручені кошти згодом придбали потрібні армійцям речі, елементи військової екіпіровки, засоби гігієни.
Щодо аукціону, то задум ось так послужити рідній країні та її Героям, зі слів Наталії, виник якось сам собою. Багато мешканців сіл Пнівненського старостинського округу, серед яких учні ОЗЗСО “Пнівненський ліцей”, вихованці співрозмовниці, з початком війни взялися плести маскувальні сітки. У процесі плетіння, каже вона, залишилась біла тканина, яку не мали куди застосувати. Тож поміркувала, чому би не використати її для виготовлення традиційних українських оберегів армійцям – ляльок-мотанок. Але засумнівалася, чи дорослі жителі сприймуть ідею, чи всі підтримають, чи зрозуміють воїни таку турботу. А потім побачила відео, що переконало – солдатам подібні речі також потрібні, вони раді, якщо їм щось таке дарують.
– Спочатку декілька десятків ляльок-мотанок я зробила сама, далі в місцевому кафе (приміщення люб’язно надали власники) провела майстер-клас для дорослих і дітей з їх виготовлення. Тоді прийшло дуже багато людей. Декілька днів ми робили мотанки, малювали малюнки і листівки для захисників. Потім до мотанок додались патріотичні браслети й печиво. Все це вкладали в “БАНДЕРольки добра” і відправляли на передову захисникам. У загальному ми відправили більше 300 оберегів, понад 200 патріотичних браслетів, десятки листів з дитячими малюнками, 3 ящики патріотичного печива, – пригадує майстриня перші вагомі успіхи хорошої справи, яка дала початок мистецькому аукціону добра.
Її доповнили, зазначає Наталія, платні майстер-класи, які дозволили зібрати певну суму грошей. Не полишили проводити й безкоштовні уроки, тільки з умовою, що створені під час них вироби учасники залишать на благодійність.
– Зібрали кошти та придбали тактичні розгрузки хлопцям на фронт (пошиттям останніх займалися швеї нашого села та переселенці, котрі погодились допомогти). До кожної обов’язково поклали оберіг і малюнок. Придбали необхідні воїнам речі: головні убори, шкарпетки, засоби гігієни. Наразі вдалося назбирати близько 10 тисяч гривень. Так, сума невелика, та ми раді й тому здобутку. Бо причетні до чогось грандіозного, наближаємо спільну перемогу над російським агресором. Надзвичайно приємно знати, що наші роботи зігрівають українських захисників там, на передових позиціях війни. Вірю, що військові відчувають нашу підтримку і черпають від цього силу, – радіє досягненням Наталія Ярошик.