Два неймовірно довгих місяці великої війни змінили українців назавжди. Внутрішньо вони тепер інші, духом сильніші, ще більше почали цінувати свою мову, культуру, традиції, віру… У кожній із цінностей – частинка нас, української ідентичності.
У бібліотеці-філії для дітей Камінь-Каширської міської ради напередодні Великодня багатовікові скарби народної душі знайшли втілення у красивих символах християнського свята – помережаних сакральними знаками яйцях (писанках). До їх творення доєдналися краяни та вимушені переселенці, серед яких малеча з Києва, Бучі, Сум, Одеси. А допомагала опановувати мистецтво писанкарства майстриня Наталія Ярошик (на фото в горі).
Упродовж кількох годин дорослі й діти із цікавістю навчалися виготовляти писанки, слухаючи мудрі й професійні настанови мисткині, повторюючи за нею рухи писачком, щораз даючи волю і власним фантазіям. Немало було тих, кому отак експериментувати випало вперше.
– Неочікувано для мене багато людей виявили бажання спробувати себе в писанкарстві, дізнатися про цей вид мистецтва глибше. Було дуже емоційно, чимало лунало запитань з приводу технік писанкарства, діти отримували задоволення від того, що роблять, випромінювали позитив. Спостерігаючи тієї миті за нами, важко давалися правильні слова. Хотілось і якось підтримати наших дітей, насамперед тих, які приїхали на Камінь-Каширщину з епіцентру бойових дій, відволікти від війни, і разом з тим не зачепити їх за болюче. Тому ми говорили символами, кольорами, емоціями, котрі кожен передавав на свою писанку, закладав у них код миру для рідної України.
Сподіваюсь, що нам усім, бо мені допомагали і працівники бібліотеки, і вчителі школи мистецтв, вдалося трохи полікувати зранені тривогами душі присутніх, відвернути увагу від емоційних переживань, занурити у магію писанкарства, показати його красу, потужний символізм. Дякую людям, які малювали разом зі мною! Разом ми – сила! – підсумувала Наталія Ярошик.
Олександр ПРИЙМАК.