Анна Пасевич — володарка титулу “Міс Волинь — 2013”, відома на Камінь-Каширщині музична виконавиця на альті та фея в індустрії краси.
Родина Анни Пасевич, уродженки Бихова, що на Любешівщині, щойно їхній дівчинці виповнилося три роки, переїхала із села, як мовиться, ближче до асфальту. Місцем свого постійного проживання сімейство обрало тодішній Рожищенський район. Звідси, мовляв, рукою подати до Луцька, де, на думку Анниної мами, її діти ( в Анни є молодший брат) будуть ближче до цивілізації та міського життя з перспективою особистісного розвитку.
Цей матусин вислів сьогодні жартома згадує моя співрозмовниця, не приховуючи посмішки, бо через два десятки років доля знову повернула її назад до малої батьківщини. Ще б пак, відстань до Бихова від райцентру — якихось 30 кілометрів. У Камені-Каширському молода жінка знайшла свого судженого, народила сина. Відтак, каже, пустила родове коріння тут назавжди.
Талановиту музикантку Анну охоче запрошують до участі у культурно-мистецьких заходах, що відбуваються на теренах громади. Альтистка виступає у скрипковому дуеті зі своєю подругою, здіймаючи бурхливі овації в концертних залах.
Музика підкорила серце
Шкільні роки Анни видалися досить активними: навчалася грі на скрипці в музичній школі та водночас відвідувала гурток з туризму, мало не здобувши звання кандидата у майстри спорту. Тож коли настав час обирати майбутню професію, дівчина довго вагалася…
Все ж музика перемогла, адже всебічно обдаровану юнку вабила професія, що приносить естетичне і моральне задоволення. Зрештою Анна стала однією з найкращих студенток коледжу культури та мистецтв ім. І.Ф.Стравінського, де, на диво самій, замість звичної скрипки опановує інший інструмент – оксамитовий альт.
— Звучання альта та методика гри схожа до скрипки. Однак саме альт передається менш яскравою «вимовою», натомість через низький регістр звучить ніби м’який шовк. Не привертаючи до себе уваги, він скромно влаштувався в оркестрі між скрипкою та віолончеллю. Але варто тільки прислухатися до його тембру — різниця помітна відразу. Різноманітний тембр альта чутливий, потужний, а іноді завуальований, він зачарував мене вже з першого знайомства з інструментом, — ділиться приємними серцю спогадами музикантка.
Перед талановитою та харизматичною Анною почали відкриватись нові горизонти, як от запрошення стати учасницею академічного камерного оркестру Кантабіле, поповнити ряди студентів Львівської національної музичної академії М.В.Лисенка. З тим могло прийти визнання її високого рівня в музичній індустрії, а згодом відповідний статус. Однак, розчарована тим, що мистецтво в країні вважається меншовартісним, музикантка вирішила піти іншим життєвим шляхом.
Шпаклювати стіни під силу навіть жінкам
Талановита людина — талановита в усьому. Вкотре цю істину доводить без краплі перебільшення дивовижна Анна Пасевич. Тендітна та заповзята у досягненні поставленої мети, Анна випробовує себе у, здавалося б, не притаманному людині мистецтва амплуа. Вона вирушає за кордон, аби поліпшити своє матеріальне становище, а з тим і започаткувати власну справу, що приноситиме їй реальні, як вона висловлюється, дивіденди. При цьому дівчина стане незалежною від інших роботодавців, бо сформує власний бізнес, де пристойно зароблятиме та повністю належатиме собі.
— Омріяну справу довелося дещо відкласти, позаяк прийшов час мого одруження. Я самотужки вирішила влаштувати власне весілля за моїм авторським сценарієм, що передбачав доволі суттєві капіталовкладення. До речі, мій чоловік Богдан — також людина творча. Він художник за покликанням, дизайнер за професією. В результаті, аби втілити мій задум щодо підприємницької діяльності, ми разом продовжували заробляти за кордоном. При цьому далеко не творчістю і мистецтвом, а фізичною працею. Роботою, з виконанням якої я справлялася краще за окремих чоловіків, була, зокрема шпаклівка стін та стелі, фарбування фасадів, — не без нотки гордості зізнається майстровита землячка.
Місія — нести красу у маси
Маючи безліч талантів, своє місце у житті Анна знаходить в індустрії краси. Ще з юного віку вона створювала оригінальні зачіски своїм подружкам. У райцентрі серед місцевих красунь її більше знають, як бров-майстриню та модельєрку неперевершених жіночих зачісок, котра напрацювала вже власну клієнтську когорту і зізнається, що ця робота її все тісніше наближує до реалізації комерційних планів. Окрім матеріального задоволення створювати красу оточуючим заняття приносить і моральну втіху.
Анна поділилася з «Поліссям» іще одним своїм досвідом. У шістнадцятирічному віці вона спробувала себе, взявши участь у конкурсі краси «Волинь — 2013». Змагання довели, що найвродливішою претенденткою на здобуття корони королеви краси стала саме Анна Пасевич.
Тож, зауважте камінь-каширки, які користуються послугами б’юті-феї, що над вдосконаленням вашого образу чаклує титулована міс Волині.
Леся МІНІБАЄВА.