Незалежна громадсько-політична газета

Миру та процвітання древньому місту!

Славетний Камінь-Каширський гучно відзначив свій ювілейний 825-ий день народження

5_6Цьогоріч заходи, приурочені святкуванню Дня міста, відбувалися впродовж трьох днів. Зокрема, минулої п’ятниці з ініціативи міського голови Віктора Пася у межах території давньоруського городища ХIIIII століть (поблизу дитячої школи мистецтв) висадили квіткові дерева павловнії. До екологічної акції долучилися очільниця РДА Ольга Ващук, заступник міського голови Анатолій Шевчик, в.о. управління гуманітарної політики Сергій Лукашук та директорка дитячої школи мистецтв Олена Козік. Алею екзотичних рослин із символічною назвою «Тут починалося місто»  створено на згадку про поважну дату з часу заснування Каменя.

unnamed (8)Чистота, порядок та благоустрій міста — спільна справа усіх його мешканців. Тож суботній ранок для посадовців та працівників міської ради, її установ розпочався із загальної толоки, що відбулася в рамках екологічної акції осені — всесвітнього дня прибирання «World Cleanup Day». Активісти впорядковували території в межах міського парку та частини берегів річки Цир: очистили від сухого листя, залишків гілок та сміття.

Учасники толоки закликали жителів райцентру дбати про його охайність та красу, виховувати у собі якості культури, властиві жителям європейських країн.

unnamed (17)19-го вересня, у неділю, на центральній площі міста попри дощову погоду зібралося чимало люду, де, власне, і відбувся головний захід свята. Традиційно його відкрили піснями та наповнили неймовірною енергетикою виконавці вокальних композицій та учасники хореографічних колективів. Паралельно присутні мали змогу відвідати етно-експозицію, представлену у фойє центру культури та дозвілля, ознайомитись із фотовиставкою «30 років Незалежності України». А наймолодших жителів міста у приміщенні культурного осередку розважали аніматори.

Із вітальним словом до присутніх зі сцени звернувся міський голова Віктор Пась. Він висловив сподівання на те, що невдовзі наша громада стане багатшою, побажав їй процвітання та економічного розвитку.

unnamed (31)— Городище, що його заснував Роман Мстиславович 825 років тому, до сьогодні є форпостом північно-західних земель Волинської області. Переконаний, що усі разом ми докладемо максимум зусиль, аби наше місто розвивалося, зокрема, і я, як міський голова, та депутати робитимемо усе, щоб стародавнім Каменем, який нині є центром повіту, пишалися його жителі та милувалися гості. Його кожна вулиця позначена власною історією. Будьте горді своєю малою батьківщиною, де б ви не були — повертайтеся назад у свій затишний дім. Нехай Господь благословляє наші спільні добрі наміри та оберігає від усього злого. Миру, добра камінь-каширцям, усім, хто доклав зусиль до розбудови міста, хто боронив у скрутні часи та захищає цілісність держави тепер, — зазначив Віктор Пась.

Міський голова, крім того, зачитав привітання, адресовані з нагоди свята нашим жителям, від голови Волинської облдержадміністрації Юрія Погуляйка, народних депутатів Ірини Констанкевич та Валерія Стернійчука.

Із рук Віктора Івановича відзнаки та подарунки отримали діти із особливими освітніми потребами за перемоги у творчому конкурсі «Мистецтво моїми очима», що проходив у 5-ти номінаціях серед чотирьох вікових груп.

unnamed (9)unnamed (10)unnamed (11)unnamed (12)Також міська рада проводила конкурс із благоустрою. Тож у номінації “Кращий благоустрій прилеглої території серед підприємств, установ, організацій» перемогу здобула релігійна громада храму Святого Миколая м. Каменя-Каширського.

unnamed (33)Тим часом господарем, що створив найкращий благоустрій у приватній садибі на селі, став Віктор Півень із Раків Лісу.

Кожен з переможців конкурсів отримав відповідний сертифікат та грошову винагороду у розмірі 5 тисяч гривень.

Традиційно день народження асоціюється із поїданням святкового торта. Відтак родзинкою свята став його солодкий символ — сорокап’ятикілограмовий медовик. Довжина кондитерського виробу, приготованого майстрами навчально-практичного центру сучасних харчових технологій Камінь-Каширського ВПУ, сягала одного метра двадцяти сантиметрів, ширина — 80 сантиметрів. Як зауважили його творці, щоб спекти цей дивовижний смаколик, їм знадобилося 90 яєць, 9 кілограмів масла, 8 кілограмів борошна та їстівна декоративна оздоба в образі фотографії нашого міста, виконана на вафельній пластині за допомогою 3D принтера.

unnamed (6)unnamed (3)unnamed (15)unnamed (16)На цьому розваги для містян не закінчилися. Учасники заходу мали змогу спостерігати за виступами фокусника-ілюзіоніста Андрія Чеканюка, котрий завітав до нас зі столиці. Дотепні жарти та комічні постановки демонстрували на головній сцені райцентру переможці телешоу «Ліга сміху» 2020 року «СМТ Полтава».

 

Леся МІНІБАЄВА.

Фото автора.

ПУБЛІКАЦІЇ

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *