Незалежна громадсько-політична газета

Школи готові до початку нового навчального року

Збігають останні дні літніх канікул. Вже наступної середи школи району відчинять двері для дітей. Новий навчальний має стартувати у звичному режимі, до того ж, за умов дотримання всіх протиепідемічних заходів — з традиційними святковими лінійками. Хоча формат зустрічей і проведення 1 вересня кожен заклад вправі визначати індивідуально.

Перший дзвінок покличе за парти 9248 здобувачів освіти Камінь-Каширської громади. З них 848 малюків вперше переступлять пороги закладів освіти і розпочнуть свій учнівський шлях. Яким буде цей навчальний рік для дітей, важко передбачити, але готувалися до нього всі учасники освітнього процесу.
Належну підготовку пройшли і заклади. Спільними зусиллями було зроблено все можливе, аби навчальний процес відбувався у безпечних умовах. Зокрема, про це розповідає в інтерв’ю журналістам «Полісся» в.о. начальника управління гуманітарної політики міської ради Сергій Лукашук.

Без имени-1
— Сергію Володимировичу, чи всі школи завершили підготовку до нового навчального року? За чиї кошти вона проводилася і що зокрема зроблено?
— Життя і здоров’я наших дітей – це завжди пріоритет. Їхнє навчання має бути максимально безпечним і комфортним. А тому в освітніх закладах постійно цьому приділяють особливу увагу. Нині школи Камінь-Каширської міської ради вже закінчують підготовку до нового навчального року: провели косметичні ремонти, покращили стан харчоблоків і благоустрій прилеглих територій, привели у належний стан вогнегасники. До речі, наразі активно ведуться роботи над завершенням будівництва їдальні у ЗЗСО села Хотешів. На контролі питання підготовки до опалювального сезону: здійснили підготовку котелень, організували завезення торфобрикету.
Зауважу, що цьогоріч для проведення косметичних ремонтів фарба закуповувалася централізовано для всіх навчальних закладів. Але у зв’язку із затримкою тендерної процедури її отримали лише в середині серпня. Відтак у багатьох закладах освіти до фарбування долучалися батьки. А загалом на підготовку до нового навчального року було витрачено 4 млн. 873 тис. грн міської ради та майже 5 мільйонів держбюджету. В тому числі 3 млн. 892 тис. грн на НУШ. Відрадно, що процедуру по закупівлі ми вже провели й у вересні діти будуть сидіти на нових стільцях за новими партами. Також невдовзі мають надійти комп’ютери для НУШ. Придбали у цьому році і новий шкільний автобус для підвезення здобувачів освіти.5e1d94efa94f0080517184
— Отже, з усіма завданнями майже справилися. Але чи не буде навчання у 2021/2022 навчальному дистанційним?
— Однозначно розпочнеться воно в очному форматі. Є базова позиція міністерства освіти, що дитячі садки, а також 1-4 класи в обов’язковому порядку повинні вчитися офлайн. Крім того вчитимуться вони без масок. А що стосується старших учнів, то далі все залежатиме від епідеміологічної ситуації в країні. Якщо карантин посилять і в регіоні встановлять «жовтий», «помаранчевий» або «червоний» рівень епідеміологічної небезпеки, то заклади загальної середньої освіти повинні будуть перейти на дистанційне навчання. Очне дозволять, якщо не менше 80% працівників школи буде вакциновано від коронавірусу. Наразі у Камінь-Каширській громаді найбільше вакцинувалося педагогів у селах Бузаки, Мала Глуша, Підцир’я, Хотешів, а також у міських школах.
— За час літніх канікул у багатьох освітніх закладах змінилися керівники та структура.
— Так. Відповідно до нового Закону України «Про повну загальну середню освіту» визначено чіткі кроки подальшого реформування в галузі освіти. Головною умовою рівного доступу до якісної освіти є формування оптимальної мережі закладів загальної середньої освіти відповідно до чинного законодавства. Наразі дане питання надзвичайно актуальне. Держава ставить завдання забезпечити доступну якісну освіту в сільській місцевості. З цією метою продовжується оптимізація мережі закладів освіти для більш ефективного використання матеріально-технічних, фінансових та кадрових ресурсів, що є одним із резервів забезпечення якості освіти. Відтак у серпні 2021 року Камінь-Каширська міська рада прийняла рішення про створення двох опорних закладів загальної середньої освіти – «Камінь-Каширський ліцей №1 ім. Євгена Шабліовського» та ЗЗСО «Черченський ліцей» з шістьма філіями. Загалом тепер в громаді створено 5 опорних закладів з осередками у Пнівне, Раків Лісі, Хотешові, Черче, а також у Камінь-Каширському ліцеї №1.
Крім того у червні 2021 року управлінням гуманітарної політики Камінь-Каширської міської ради проведено конкурси на заміщення вакантних посад директорів у десятьох закладах загальної середньої освіти. У п’яти з них вже призначили нових керівників.
— Сергію Володимировичу, система освіти постійно модернізується, удосконалюється, і, очевидно, цей навчальний рік не став виключенням. Що нового очікує на здобувачів освіти?
— Новим буде оцінювання. Так, МОН рекомендує з 1 вересня використовувати вербальну оцінку окремих результатів навчання учнів початкових класів, яка, окрім оцінювального судження, може також називати рівень результату навчання. Тобто виражатиметься не лише емоційне сприйняття результатів роботи учня, його прогресу (типу, “Молодець”, “Чудово” тощо), а й розкриватиметься суть досягнутого результату відповідно до очікувань.
Рівнева оцінка може допускатися лише для результатів навчання учнів 3–4 класів (на підставі рішення педради). Учителям пропонують орієнтовні рамки оцінювання, у яких містяться характеристики чотирьох рівнів і формулювання для оцінювальних суджень. Їх позначатимуть літерами: П – початковий, С – середній, Д – достатній, В – високий.
У методрекомендаціях наголошують, що оцінка – конфіденційна й доступна лише для учнів та їх батьків. Інформувати батьків можна під час індивідуальних зустрічей, через запис оцінювальних суджень у робочих зошитах, у паперових або електронних щоденниках тощо, через фіксацію результатів навчання у свідоцтвах досягнень.
По-новому вивчатимуть діти у закладах освіти історію Голокосту та Другої світової війни. Тепер учні проводитимуть інтерактивні дослідження, шукатимуть документальні свідчення та спілкуватимуться з очевидцями.
А ще на дітей чекає нове меню. У зв’язку з реформуванням шкільного харчування із 1 вересня 2021 року почнуть діяти нові норми та порядок організації харчування в закладах освіти (загалом зміни передбачають встановлення гнучкого перехідного періоду на нові норми харчування у період з 1 вересня 2021 року до 1 січня 2021), згідно яких буде зменшено вміст солі, цукру, хліба, картоплі. Збільшено кількість фруктів, овочів та круп, адже збалансоване та здорове харчування – запорука здоров’я дітей.
Нагадаю, що харчування в закладах загальної середньої освіти Камінь-Каширського району продовжить забезпечувати ТОВ «РАМЕДАС Україна».

Тетяна ПРИХОДЬКО.

Освіта

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *