Незалежна громадсько-політична газета

Держава відсторонилася від проблем водників

У першу неділю червня працівники водного господарства відзначають своє професійне свято

unnamed (51)

Восени 2020 року на посаду начальника Камінь-Каширської експлуатаційної дільниці Регіонального офісу водних ресурсів у Волинській області був призначений Леонтій Занюк. Починаючи трудовий шлях у цій сфері 35 років тому на посаді головного механіка, Леонтій Кирилович чи не найкраще, аніж будь-хто, знає специфіку діяльності водного господарства і його проблеми. Сьогодні особливо гостро дається взнаки брак фінансування. Відтак немає змоги вирішити цілий ряд проблем, що нагромадилися за роки, десятиліття. А це своєю чергою призводить до підтоплення територій, а в посушливий період — до втрати і відсутності вологи в грунті.

— Надто занепало водне господарство в районі за останні 15 років, — наголошує Леонтій Занюк. — Повна відсутність фінансової підтримки держави призвела до скорочення працівників. Якщо до 2018 року загальна чисельність колективу Камінь-Каширського управління водного господарства становила більше сотні працівників разом із адмінперсоналом, то сьогодні їх лише 26. Відтак управління реформували у дільницю.
Одним із основних клопотів водників — підтоплення територій. Чимало шкоди завдало людям минулорічне повноводдя.
Тоді затопило майже три тисячі гектарів земель.
Аби здійснити першочергові заходи із очищення меліоративних каналів та зменшити шкідливу дію великої води, необхідно було 4,5 мільйона гривень. Натомість із першочергових заходів ми власним ресурсом зуміли виконати лише невелику частину: очистити вдалося лише кількасот метрів річки Цир, вручну спеціалісти служби дещо підремонтовували гідротехнічні об’єкти.
Крім того, п’ять років тому внаслідок горіння торфовищ була знищена захисна дамба у Видерті. Тож об’єкт потребує негайного відновлення. На реконструкцію цієї гідротехнічної споруди також потрібні мільйони, — розповідає Леонтій Кирилович.
Для повноцінної діяльності дільниці бракує і спецтехніки, що використовується при очищенні водних каналів.
Вирішити окремі проблеми водників, на думку Леонтія Занюка, дозволило б утворення Камінь-Каширського управління водного господарства, яке б об’єднувало Любешівську і Маневицьку дільниці. Свого часу з такою ініціативою виступив депутат обласної ради Анатолій Філюк. Відповідний запит до облдержадміністрації підтримала більшість депутатів. Однак ця справа не має продовження.
Тим не менше працівники водного господарства зустрічають професійне свято із певними напрацюваннями. Так, зусилля працівників експлуатаційної дільниці були спрямовані на ремонт та технічне обслуговування гідротехнічних споруд, обладнання насосних станцій, заповнення водосховищ талими водами. Проведені заходи дозволили забезпечити стабільну роботу водогосподарських систем під час виникнення весняної повені, захистити населені пункти, інші території від підтоплень.
У планах водників намічено ще чимало завдань. Серед них — відновлення робіт з очищення річки Цир. А ще — реконструкція та відбудова гідротехнічної споруди у селі Видерта, знищеної торфовою пожежею. До речі цей проєкт зобов’язалася фінансувати міська рада.

Леся МІНІБАЄВА.

ПУБЛІКАЦІЇ

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *