Незалежна громадсько-політична газета

У Запрудді ростиме груша Лесі Українки

У родинному саду Косачів у Колодяжному, де Леся Українка відпочивала та черпала натхнення на творчість, росте стара груша. Вона була однією з найулюбленіших серед дерев славнозвісної родини. Її посадила молодша сестра Лесі — Ізидора.
Остап Михаць щепив грушу та виростив багато саджанців і тепер поширює “Лесину Грушу” по всій Україні.

IMG-f8de20b18be6c0d424943159fb7524e9-V (2)Народний депутат України Ірина Констанкевич запропонувала посадити такий саджанець і в Запрудді. Її ідею охоче підтримали. Тож днями «Лесину Грушу» посадили біля каменя Лесі Українки на в’їзді у Камінь-Каширський район, взявши для цього трохи землі із маєтку родини Косачів у Запрудді.
Працівники культури громади провели толоку та прибрали територію біля в’їзного знака.
— Любов до Лесі Українки нас об’єднала. Народний депутат Ірина Констанкевич нам подала хорошу ідею. Великий пошановувач творчості великої Лесі Українки IMG-ae578d65a6674167009193730cccf7e8-VОстап Михаць виростив багато саджанців від груші родини Косачів у Колодяжному і тепер вони висаджуються в усіх куточках України, де живе любов до Лесі. Один із таких саджанців сьогодні ми посадили в Запрудді, подарований нам Остапом Романовичем Михацем. Щиро дякуємо йому за такий чудовий дарунок. Спасибі всім, хто любив і любить Запруддя, береже його історію і живе його сучасним. Дякую директору ліцею села Сошичне Маріанні Журавель за підтримку ідеї. Гарні справи об’єднують і дарують радість! – зауважує Світлана Сидорук, завдяки якій ідея з «Лесиною Грушею» була втілена в життя.
До речі, придбати саджанці можна на сайті https://soncesad.com/.
Тетяна ПРИХОДЬКО.

ПУБЛІКАЦІЇ, З історії краю

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *