Незалежна громадсько-політична газета

Іван Долюк: “Після вакцинації — жодних негативних наслідків”

Із 10 березня на Камінь-Каширщині першими дози вакцини від коронавірусу почали отримувати медики районної лікарні та окремі представники влади. Повторно антикоронавірусний препарат їм вводитимуть вже через три місяці. При цьому вакцина має бути аналогічною попередній.

unnamed (2)Одним із тих, хто зголосився випробувати на собі ефективність вакцини “AstraZeneca”, став медичний директор з рододопомоги та дитинства ЦРЛ Іван Долюк. Відтоді минуло два тижні. Журналісти “Полісся” поцікавилися самопочуттям вакцинованих, станом їхнього здоров’я, можливими наслідками.
За інформацією Івана Петровича, поствакцинальні реакції у нього самого та решти вакцинованих, котрі також отримали дозу препарату, загрози здоров’ю та життю не мали.
— Трохи підвищена в окремих температура та незначне почервоніння на місці ін’єкції — абсолютно очікувана реакція, що виникає на будь-які види щеплень. Достатньо лише прийняти жарознижуючі, або ж при потребі антигістамінні препарати, — каже Іван Долюк.
Наш співрозмовник розповів, що на момент проведення щеплення у його крові було виявлено певний рівень антитіл, що є свідченням поточного або минулого інфекційного процесу, оскільки кілька місяців до початку вакцинальної кампанії він переніс недугу.
— Доцільність вакцинації полягає передусім у тому, що навіть при повторній зустрічі зі збудником антитіла виробляються швидко і в більшій кількості, і можуть нейтралізувати цей мікроорганізм без наслідків для організму. Імунна система реагує на введену вакцину, виробляючи імунітет проти інфекції, і таким чином формує у нас захист проти хвороби. Крім того не варто забувати, що коронавірус міцно б’є, не зважаючи на віковий ценз, люди продовжують від цього помирати, — зауважив Іван Петрович.
Медики ЦРЛ, котрі ще поки не наважилися прийняти імунний захист, на думку Івана Петровича, послуговуються викривленою інформацією, що має антивакцинальну пропаганду. Однак слід звернути увагу, що таке збурення проти щеплень від COVID-19 присутнє лише в Україні. Водночас за кордоном, щоб отримати захист від інфекцій, люди вишиковуються у чергу.
Леся МІНІБАЄВА.
Фото автора.

Please enter banners and links.

ПУБЛІКАЦІЇ, ЗДОРОВ'Я

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *