Найчастішими шахрайськими схемами є телефонні дзвінки, операції з банківськими картками та обдурювання людей внаслідок купівлі-продажу товарів через мережу Інтернет.
Минулого року жертвами шахраїв стали 40 мешканців Камінь-Каширщини та Любешівщини. Шляхом обману їм вдалося заволодіти більше як 300 тисячами гривень громадян.
Цьогоріч вже обдурено 18 осіб на суму більше 120 тисяч гривень.
Так, у лютому ц.р. один із мешканців Камінь-Каширського району через термінал «Ibox» переказав 25 тисяч гривень за нібито виграний автомобіль. Про «віртуальний» виграш йому повідомили шахраї через мобільний телефон та вказали реквізити картки, куди потрібно перерахувати кошти за оформлення автомобіля.
Інший випадок у лютому цього року пов’язаний з купівлею однією мешканкою Камінь-Каширщини через мережу Інтернет автомобіля, за який було перераховано 11 тисяч гривень авансу. Отримавши кошти, продавець не виходить на зв’язок.
Аналогічно ошукали особу, яка цього року на сайті «OLX» купувала цукор, перерахувавши більше 8 тисяч гривень через додаток «ПриватБанк».
Мають місце випадки, коли люди не задумуючис входять в довіру інших громадян. Це у повній мірі стосується одного із мешканців району, якого ошукали шахраї із Львівської області на суму 1,5 тисячі євро під приводом доставки йому автозапчастин.
Непоодинокими є випадки телефонних дзвінків від нібито офіційних представників банків з приводу блокування рахунків, захисту від шахраїв або повідомлень про реквізити банківських карток тощо.
Так, у січні ц.р. до жительки Камінь-Каширщини зателефонував шахрай, який представився представником банку і повідомив, що її банківська картка буде заблокована, а тому негайно потрібно перерахувати всі кошти на нову картку, рахунок якої він їй надав. Ця особа добровільно перерахувала 20 тисяч гривень на картку шахрая.
Отже, шановні жителі району, вкотре звертаємо вашу увагу на такі застереження: ніколи та у жодному разі не повідомляйте свої персональні дані (номери карток, паролі, коди тощо) так званим віртуальним працівникам банківських установ, думайте, що ви купуєте через мережу Інтернет і кому перераховуєте гроші. У разі наявності будь-якого сумніву відразу ж телефонуйте на “гарячі” телефонні лінії банків, номери яких вказано на картках.
Завжди пам’ятайте: лише ваша пильність та здоровий глузд убезпечать вас від шахрайських дій зловмисників!
Камінь-Каширський відділ місцевої прокуратури.