Незалежна громадсько-політична газета

Змінили прізвище – скоригуйте дані в сімейного лікаря

Інакше при отриманні медичних послуг у вас можуть виникнути проблеми. Зокрема й фінансові.

semvr-n-1

Жителька Камінь-Каширщини розповіла журналістам “Полісся”, у якій незручній ситуації вона опинилася, коли за кілька тижнів до пологів вирішила змінити прізвище в декларації з сімейним лікарем. Це нескладна процедура, але через незрозумілі збої в системі жінці не вдалося актуалізувати дані навіть за кілька спроб. Як наслідок, без чинної декларації їй доведеться платити за пологи, або укладати нову угоду з іншим сімейним лікарем. Очевидно, обидва варіанти не зовсім привабливі.

Ми провели опитування, аби дізнатися, чи часто в Камінь-Каширському районі трапляються подібні випадки. Проте усі респондентки стверджували, що у них жодних проблем не виникало: записалися на прийом до свого лікаря, надали необхідні документи і легко оновили інформацію.
У Камінь-Каширському центрі первинної медико-санітарної допомоги також зауважили, що зміна прізвища пацієнта в декларації з сімейним лікарем не є чимось складним. Розробники медичних інформаційних систем розробили алгоритм, як цього досягнути. Окрім того, передбачили, що процедуру зміни даних можна провести і в пологовому будинку. Практично, заміна дівочого прізвища – це укладання нової декларації, яке в середньому займає 5-10 хвилин. Однак якщо номер, до якого була прив’язана попередня угода, втрачений – доведеться зачекати. У такому разі потрібно подавати заявку про зміну номера в Національну службу здоров’я України і отримати відповідь, що може зайняти до тижня. Якщо ж труднощі виникають тривалий час – потрібно розбиратися індивідуально. Імовірно, це через неточності персональних даних. Як варіант, можливі технічні збої в системі, адже в ній постійно проходять оновлення. Проте ніякої небезпеки у цьому немає. У будь-якому разі краще завчасно владнати усі паперові справи, аби не вирішувати проблеми в останній момент.
Варто також зауважити, що з реформою вторинної ланки медицини пацієнт має право обрати не лише сімейного лікаря, а й профільного спеціаліста. Тож, наприклад, маючи направлення від сімейного лікаря, вагітна жінка може на свій розсуд визначити і лікаря, і пологовий будинок, в якому вона хоче народжувати, без прив’язки до місця проживання. Гроші за пологи НСЗУ заплатить закладу, який обрала пацієнтка.
Іванна ВЕЛИЧКО.

Please enter banners and links.

ПУБЛІКАЦІЇ, ЗДОРОВ'Я

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *