Незалежна громадсько-політична газета

Дуже хочеться на пенсію, але бракує стажу. Як бути?

5f44d4e02f9ee490632674

Кілька років тому держава дозволила українцям докуповувати трудовий стаж, якого їм бракує, аби мати можливість вийти на пенсію при досягненні відповідного встановленого законом віку. Правда, згадана пропозиція не з дешевих. Аби добути хоча б місяць доведеться заплатити загалом 2200 гривень, тобто подвійний розмір ставки мінімального страхового внеску (ЄСВ) визначеного на сьогодні. Відповідно рік коштуватиме 26400 гривень. Та й це непоганий варіант, якщо інші відсутні, проте є бажання нарешті відчути себе пенсіонером і отримати передбачені цим статусом соціальні гарантії. Що потрібно зробити, щоб нею скористатися, – розповідає начальниця Камінь-Каширської податкової інспекції Ратнівського відділення Наталія Божко.

– Дійсно, подібний механізм збільшення свого трудового стажу доступний тепер будь-якій людині. У 2020 році згаданою можливістю скористалися семеро жителів Камінь-Каширського району. Роком раніше таких було 12. Тобто майже два десятки камінь-каширців уже уклали з нашою службою договір і докупили собі необхідний стаж. В основному це невеликі часові відрізки – від кількох місяців до пів року, найбільший склав 2,5. Для того щоб його придбати зацікавленій особі потрібно звернутися із заявою в податкову інспекцію, подати копію трудової книжки, документи, що посвідчують особу, ідентифікаційний код, довідку ОК-5, де містяться сформовані індивідуальні відомості про застрахованого. Більш детальний перелік документів спеціалісти податкової інспекції повідомлять на місці. Далі доведеться трішки зачекати. Впродовж 30 календарних йде розгляд заяви. Коли все гаразд, з людиною укладається договір про добровільну участь в системі загальнообов’язкового державного пенсійного страхування. Насамкінець вона здійснює проплату, подає податкову звітність і на тому все, – пояснює Наталія Михайлівна.
Зауважимо лише, що купувати стаж дозволено тільки за той період, у який людина не була застрахованою і за неї не сплачувалися страхові внески. При чому визначитись потенційному пенсіонеру слід наперед, адже пропозиція одноразова.
Та існує ще один спосіб як заробити стаж і при тому зекономити. Громадянину достатньо укласти “Договір загальнообов’язкового державного соціального страхування” та самостійно оплачувати за себе страховий збір. Тоді щомісячний платіж дорівнюватиме мінімальному ЄСВ – 1100 гривень. За словами співрозмовниці, цей варіант навіть вигідніший. Зазвичай його обирають молоді люди працездатного віку, які офіційно не працевлаштовані, однак у них є певне джерело прибутків. Коли говорити про краян, то таких серед усієї кількості згаданої категорії, що проживають у районі, зголосилося поки тільки троє.
– Договір укладається терміном не менше ніж календарний рік. Впродовж часу його дії людина кожного місяця сплачує визначену суму мінімального єдиного страхового внеску. Фактично в такий спосіб вона сама собі заробляє пенсію, – додає пані Наталія.
Олександр ПРИЙМАК.

НОВИНИ

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *