Незалежна громадсько-політична газета

Від демократа до хабарника — один крок

54d250b-habar690

Що не кажіть, а влада таки псує людину. У цьому вкотре особисто мене переконав дивний і незрозумілий вчинок камінь-каширського міського голови Василя Б. Того самого пана Василя, якого щонайменше кілька скликань поспіль обирали камінь-каширці на відповідальний пост міського голови, якого знаю понад 30 років як одного з перших зачинателів демократичного руху на Поліссі наприкінці 80-х — початку 90-х років минулого століття, який ще вчора бив себе кулаками в груди «я патріот міста!», не бажаючи створювати об’єднану територіальну громаду, а сьогодні тими ж самими руками взяв хабаря.

Нагадаю, рівно тиждень тому правоохоронцями були затримані міський голова Василь Б., депутат міської ради Олег Ш. і відповідальний працівник земельного відділу міської ради Тарас В. за отримання неправомірної вигоди у сумі 4 тисячі доларів.
Ось так дешево – всього 4 тисячі доларів – вартують честь, гідність, порядність цих трьох панів, яких громада наділила довір’ям вірою і правдою служити людям.
Заради цікавості заглянув у єдиний державний реєстр декларацій, аби ознайомитися із декларацією мера. Можливо, він бідує, виживає на одну мінімальну зарплату у кілька тисяч гривень? Але ні ж бо, сумніви не справдилися. У декларації зазначено, що у 2019 році доходи нашого шановного голови склали 366 тисяч 151 гривню (30512 гривень у місяць), із них 307 тисяч 372 гривні – заробітна плата за основним місцем роботи. У власності він має земельну ділянку площею 8 соток, 33,4 відсотка власності на квартиру у Камені-Каширському загальною площею 41,8 м. кв., автомобіль ЛуАЗ 969 1991 року випуску. Загальні доходи членів сім’ї (дружини і сина) склали 75 тисяч 640 гривень. Таким чином загальні доходи сім’ї становлять 441 тисячу 791 гривню, або понад 147 тисяч гривень на кожного члена сімейства у рік. Здавалося б, достатньо. Але, очевидно, цього було мало. Бо ж як іще можна пояснити вчинок пана Василя?
До речі, про побори в кабінетах влади жителі міста говорять не один рік. Особливо про це згадували, коли мова заходила про розподіл земельних ділянок під індивідуальне житлове будівництво. Люди кажуть, що «щасливе рішення» може вартувати не менше тисячі «зелених». Так це чи ні – не доведено. Проте за роки перебування на посаді міського голови Василя Б. виділено не одну сотню земельних ділянок. Тож годі й уявити, яку купу грошей можна було б насипати, якщо за кожну ділянку взяти «бонус» хоча б тисячу доларів.
У певній мірі цілком можна було б пробачити «гріх» міському голові, якби «брудні» гроші він використовував на благо жителів міста: прокладав тротуари, освітлював вулиці, допомагав жильцям ремонтувати дахи у багатоквартирних будинках тощо. Пам’ятаєте, як чинив герой фільму «Бережись автомобіля» Дєточкін? Він викрадав у «граждан» автомобілі, які, на його думку, вони нажили нечесною працею, продавав їх, а гроші віддавав на потреби дитбудинків.
Сьогодні місто, наче вулик, гуде, обговорюючи резонансну новину. По-різному люди оцінюють те, що сталося. Окремі щиро по-людськи співчувають Василю Б., шкодують, мовляв, «підставили», «оступився чоловік, з ким не буває. А хто з нас безгрішний? У вищих ешелонах влади не такими сумами дають і беруть хабарі. А тут якась нещасна тисяча долярів), інші, а їх переважна більшість, кажуть «ганьба», «давно пора дати по руках», «чужі гроші в користь не підуть», «корупціонерам не місце у владі» і т.п.
Із цього висновок один: до визнання – нелегка, наче на круту гору, дорога; а ось втратити довіру і повагу людей, авторитет, перекреслити заслуги минулого можна в одну мить одним необдуманим вчинком. Шкода, що так ганебно закінчує своє головування Василь Б., який у переліку очільників міста може залишити своє ім’я з позначкою “хабарник”.
Іван СПРАВЕДЛИВИЙ.

НОВИНИ, Влада

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *