Незалежна громадсько-політична газета

Організовувати ЦНАП доведеться винятково за власні кошти

unnamed (72)Через нерозпорядливість керівництва ВУЖКГ і міської ради місто втратило нагоду на фінансову допомогу від європеських партнерів у сумі майже 2 мільйони гривень.

У той час, коли майже в усіх центрах громад на Волині вже давно працюють осучаснені ЦНАПи, Камінь-Каширський вирізняється його відсутністю. Тут і до тепер люди отримують послуги у ЦНАПі, що створений при райдержадміністрації, або ж звертаються безпосередньо в певні установи. Однак після об’єднання всіх населених пунктів в ОТГ такої можливості вже не буде. Як тоді відгукнеться нам відсутність міського ЦНАПу, важко передбачити. У міській раді кажуть, що ще встигнуть надолужити втрачене. Мовляв, великий шмат роботи в цьому напрямку зроблено, залишилося лише розпочати і завершити реконструкцію приміщення.
— Ми визначилися, де має розміщуватися ЦНАП. Усю проєктно-кошторисну документацію на реконструкцію виготовили. На це пішло більше 100 тисяч гривень. Самі роботи, думаю, за два місяці будуть проведені, — припускає міський голова Василь Бондар.
Однак чи дійсно все так швидко зробиться, як мовиться? У цьому засумнівалися не лише місцеві жителі. Недовіра виникла і у європеського компаньйона, який мав намір фінансово допомогти в питаннях організації ЦНАПу. Зокрема, придбати меблі та техніку для кожного робочого місця, програмне забезпечення, забезпечити навчання працівників.
Нагадаємо, створення у Камені-Каширському центру надання адміністративних послуг мало відбуватися за підтримки програми «U-Lead з Європою». Влітку минулого року у місто завітав експерт програми – регіональний координатор по Західній Україні Роман Матвійчук та ознайомився з реальним станом справ. Після чого була підписана відповідна Декларація про наміри. Але минув рік. Камінь-Каширське ВУЖКГ наприкінці цього літа таки оголосило тендер на проведення робіт з реконструкції приміщення. Він розпочався і майже завершився, проте господарство надумало відмінити його. Навіть з огляду на те, що за домовленістю з U-Lead приміщення уже мало б бути готове у жовтні. Місцевий орган самоврядування виправдовує такі дії тим, що умови були прописані таким чином, що комунальники понесли б невиправдані витрати. Отож міська рада має намір заново вже самостійно розпочинати торги.
Та, схоже, представники проєкту «U-Lead з Європою» не мають наміру чекати, коли ж нарешті у Камені-Каширському продемонструють реальні справи. І, за словами місцевого координатора Ольги Ващук, вони відмовилися надавати нам у цьому раунді фінансову підтримку у створенні ЦНАПу. Зауважимо, що охопити вона мала не лише Камінь-Каширський, а й Грудківську, Осівцівську, Видертську, Воромлівську, Клітицьку та Раковоліську сільські ради і становила б близько 2 мільйонів гривень.
Тим часом міський голова каже, що реконструкцію приміщення колишнього готелю «Турія» міська рада все ж зробить.
— Навіть, якщо районна рада не виконає своєї обіцянки щодо співфінансування, ми зробимо реконструкцію. Кошти на це будемо шукати у міському бюджеті, — зазначає Василь Бондар.
Дійсно, раніше обговорювалося, що мільйон на ЦНАП спрямують із районного бюджету, решту забезпечать із міського. І на початку року райрада таки виділяла 1 мільйон, та потім забрала його назад. Загалом же на перероблення першого поверху, де має бути комфортна зона обслуговування відвідувачів, дитячий куточок, санітарна кімната, громадська приймальня, архів, конференцзала для проведення внутрішніх навчань персоналу, потрібно близько 2 мільйонів гривень. А ось вся кошторисна вартість підготовки приміщення для Центру надання адміністративних послуг становитиме більше 6 мільйонів.

Тетяна ПРИХОДЬКО.

 

Передрук або використання у будь-якій формі матеріалу без письмової згоди редакції заборонено!

ПУБЛІКАЦІЇ

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *