Незалежна громадсько-політична газета

Реконструкція амбулаторій завершується, лікарів не вистачає

НуйноРеалізація субпроєкту Світового банку «Вдосконалення медичної допомоги хворим з хворобами системи кровообігу у Волинській області» добігає кінця: до 30 вересня ц.р. приміщення реконструйованих амбулаторій загальної практики сімейної медицини повинні бути здані в експлуатацію. Нуйнівський лікувально-профілактичний заклад, переоснащений в межах цієї програми, уже готовий до роботи. Інші три – на етапі завершення.

Як повідомив головний лікар Камінь-Каширського центру первинної медико-санітарної допомоги Ігор Соловей, приміщення амбулаторій побудовані за європейськими зразками і з дотриманням усіх вимог для забезпечення комфорту маломобільних груп населення. Офісні та медичні меблі, медичне обладнання та інструментарій уже придбані. Два об’єкти практично готові. У Бузаках залишилося провести газ, у Воєгощі – незначні косметичні роботи. Цим займається товариство з обмеженою відповідальністю «Житлобуд-2». А от реконструкція лазні у Полицях під амбулаторію загальної практики сімейної медицини здійснена на половину. Тут наразі працюють будівельники приватного підприємства «Інтеренергоінвест». Голова Полицівської сільської ради Василь Балик зазначив, що попереду – основне капіталовкладення: проведення опалення, водовідведення, внутрішнє оздоблення та благоустрій території. Роботи багато, однак Василь Іванович висловлює сподівання, що жодних проблем не виникне і приміщення буде готове до визначеного терміну. Тим більше, що ця фірма також проводила реконструкцію Цирської амбулаторії (Любешівщина), яка має здаватися в експлуатацію одночасно з полицівським медзакладом. Тож обнадіює і те, що забудовнику невигідно створювати собі зайві незручності.
Попри все, найбільшою проблемою, яка зараз постає перед первинкою на завершальному етапі проєкту, може виявитися підбір кадрів. Так, передбачено, що в кожній із зазначених амбулаторій працюватиме по 2 лікарі, проте спеціалістів не вистачає. Наприклад, у Нуйно поки що працюватиме один сімейний лікар. А от для роботи в інших амбулаторіях кандидатур допоки зовсім немає. У центрі первинної медико-санітарної допомоги наразі шукають виходу з цієї ситуації. Все ж будемо сподіватися, що невдовзі знайдуться молоді фахівці, готові працювати у сучасних комфортних приміщеннях на благо камінь-каширських громад.
Іванна ВЕЛИЧКО.

 

Передрук або використання у будь-якій формі матеріалу без письмової згоди редакції заборонено!

ПУБЛІКАЦІЇ

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *