Незалежна громадсько-політична газета

Чому немає світла у під’їздах багатоквартирних будинків?

пІДЇЗД

Мешканці вулиць Соборності та Меліораторів, що у райцентрі, звернулися до “Полісся”, аби за посередництвом видання з’ясувати, з якої причини вже упродовж трьох тижнів відключено світло на сходинкових клітках та у підвалах їхніх будинків. Мовляв, за послугу усі без винятку жильці сплачують справно, а отже не розуміють реальної причини відключення електроенергії. Більше того, квартиронаймачів про це, кажуть, завчасно не попереджали.

Пристрої обліку електроенергії вийшли з ужитку

Як повідомив головний інженер Камінь-Каширської філії Волиньобленерго Богдан Козак, вимкнули світло у згаданих будинках через закінчення терміну експлуатації установлених у них лічильників, відтак є потреба старі замінити на нові. Проте, допоки пристроїв не придбають — подачу електроенергії не відновлюватимуть. Тим часом, за словами Богдана Степановича, мешканці окремих будинків по вулиці Гагаріна та 1 Травня уже закупили лічильники за власні гроші, а вартість послуг із заміни та повторного їх підключення компенсувало комунальне господарство. До речі, невдовзі з цієї ж причини енергетики планують відключати світло в будинках по вулицях Воля, Чкалова, Ковельській та Шевченка. Крім того, називає головний інженер і ціни на згадане обладнання. До прикладу, вартість однофазного лічильника становить майже дві тисячі гривень. Натомість за трифазного доведеться викласти більш як три з половиною.

За чий кошт мають замінювати лічильники?

Ситуацію з тимчасовим припиненням електропостачання коментує також заступник міського голови Микола Шворак. Офіційних ОСББ, що їх міська влада закликала створювати ще кілька місяців тому, каже, й досі немає. Втім до моменту визначення щодо форми управління такими будинками саме ВУЖКГ, а не хтось інший має продовжувати надавати послуги з утримання “багатоквартирок”. Відтак проводити заміну лічильників коштом комунального господарства є прямим обов’язком відомства, запевняє Микола Іванович. Крім того, посадовець вкотре вказує на професійну неспроможність керівника житлово-комунального господарства Ігоря Каденчука врегулювати ситуацію з підвищення ціни за квартплату. На його переконання, вартість послуг за комірне на території міста не змінювалася упродовж багатьох років, а відтак є найнижчою в області. Тож “у разі встановлення економічно обґрунтованої ціни за “комуналку” проблема автоматично відпаде. Позаяк у тариф увійшла б і послуга заміни лічильника. Проте за існуючої ситуації, очевидно, таки доведеться людям самим сплачувати”, — розмірковує Микола Шворак.

Грошей у ВУЖКГ — катма

Тим часом директор виробничого управління житлово-комунального господарства Ігор Каденчук в черговий раз нарікає на відсутність належного фінансування з міського бюджету керованого ним відомства. Тож принагідно пропонує “скинутись” на лічильник самим мешканцям багатоквартирних будинків, а вже за встановлення та відновлення його роботи обіцяє заплатити з бюджету ВУЖКГ.
Леся МІНІБАЄВА

Передрук або використання у будь-якій формі матеріалу без письмової згоди редакції заборонено!

СИТУАЦІЇ

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *