Незалежна громадсько-політична газета

Ірина Констанкевич: «Не дати забути ані про жодну людину, ані про жодне село»

DSCN0179Старі проблеми та майбутнє «нове» життя камінь-каширці обговорили з народним депутатом.

«Добра традиція привозити не туди, де все ідеально, а туди, де є проблема, щоб подивитися на ситуацію і шукати шляхи її вирішення», – підкреслила Ірина Констанкевич на зустрічі з виборцями у селі Видерта. Озвучена теза стала своєрідним лейтмотивом чергового робочого візиту народної депутатки України, членкині депутатської групи «Партія «За майбутнє» на Камінь-Каширщину, котрий відбувся минулого вівторка. Цього дня Ірина Мирославівна мала змогу подивитися на свій округ через контраст зробленого та проблем, які потребують нагального вирішення. З-поміж усього іншого, говорили про дороги, освіту та медицину, підтоплення, нещодавні законодавчі зміни, завершення процесу децентралізації та новий Виборчий кодекс. 

8485B6AC-8097-4B6D-9BE2-FF3403BD1896

Одна із запорук успіху децентралізації – якісні дороги

Першочергово парламентарка проінспектувала ділянку відремонтованого дорожнього покриття автошляху Т-03-08 (Любомль – Дубечне – Здомишель – Ратне – Камінь-Каширський – Любешів) у селі Видерта і поспілкувалася з місцевими жителями та представниками ворокомлівської, великоглушанської, щитинської громад.
Присутні активно долучилися до обговорення актуальних проблем з народною депутаткою, пропонували власне бачення шляхів їх вирішення. Найбільше непокоїлися за продовження ремонту магістрального автошляху Т-03-08, адже це головна транспортна артерія в напрямку Великої Глуші. Ірина Констанкевич повідомила, що на ці потреби уже виділили 48 мільйонів гривень з Дорожнього фонду, було оголошено тендер на поточний середній ремонт. Зараз заплановано «залатати» 8 кілометрів у напрямку Видерти, проте поступово мають відремонтувати усе дорожнє полотно. Роботи уже розпочалися, тож закинути цей проєкт у наступному році не мають права. «Децентралізація як реформа можлива тільки у тому випадку, коли будуть дороги. Якщо немає сполучення, відсутній доїзд до школи, лікарні, адміністративної установи, тоді люди обмежені в елементарному – реалізації своїх потреб. Тому це питання – першочергове», – додала Ірина Мирославівна.

У пріоритеті – освіта та охорона здоров’я

Поспілкувавшись з лікарями, Ірина Констанкевич виділила для себе кілька векторів підтримки Камінь-Каширської центральної районної лікарні, яка визначена опорним лікувальним закладом. Це, зокрема, розв’язання питань, пов’язаних із НСЗУ (збільшення переліку послуг, які можуть надаватися в медзакладі), пошук шляхів забезпечення лікарні медичним обладнанням та врегулювання ситуації з виплатою коштів за лікування хворих на коронавірус.
У сфері освіти Ірина Констанкевич традиційно приділяє багато уваги питанню покращення інфраструктури та матеріальної бази шкіл і садочків. Цей візит у Камінь-Каширський район не став винятком. За підтримки Фонду Ігоря Палиці «Тільки разом», народна депутатка передала Сошичненській школі ноутбуки та сучасний телевізор. Директор школи Маріанна Журавель зауважила, що педагогічний колектив невимовно радий такому подарункові, адже наявної у них комп’ютерної техніки відчутно мало з огляду на велику кількість учнів. Усі класи діляться на групи, тому у розкладі змушені були ставити «нульові» та сьомі уроки для кожної зміни. Тепер таких проблем на уроках інформатики не виникатиме. До того ж наявність ноутбуків полегшить вчителям організацію освітнього процесу в новому навчальному році. Особливо, якщо доведеться продовжувати навчання дистанційно.
У селі Добре Ірина Мирославівна зустрілася з представниками дошкілля, аби обговорити проблеми та перспективи сфери, яка є однією із пріоритетних у її парламентській діяльності. Нардепка була приємно вражена дитячим садочком, який відкрився тут у травні минулого року. «У попередній каденції мені вдалося залучити на цей об’єкт кошти з фонду соцеконому і ми контролювали процес реконструкції. У порівнянні з іншими районами, гроші були освоєні якісно, тут все облаштовано з любов’ю – і це найголовніше. Таке враження, що тут думають про кожен крок, кожну хвилину перебування дитини у цьому садочку», – поділилася своїми враженнями народна обраниця.
Однак на іншому об’єкті Ірину Констанкевич чекало розчарування. Обшарпані голі стіни, напівзруйновані сходи, — так сьогодні виглядає дитячий садочок у Бузаках, який уже давно міг би приймати дітей, якби про завершення будівництва вчасно попіклувалася місцева влада.
«Отримав це приміщення у незадовільному стані. У 2013 році обладнали сучасну котельню. На будівлі замінили покрівлю, встановили нові вікна, двері. Придбали усі меблі. Згідно з кошторисом 2016 року, не вистачає лише 10,5 мільйона гривень, аби запустити садок. За наявності фінансування роботи тут максимум на 3 місяці», – окреслив проблему сільський голова Микола Панасюк, зауваживши, що тим часом у районі будують у рази дорожчі заклади освіти. Микола Михайлович також повідомив, що приміщення зведене у 1991 році. Проєктна потужність дитячого садка – 80 місць, але уже зараз на них претендує більше 90 дошкільнят, змушених тулитися в інших садочках, у той час, коли своє приміщення занепадає. Об’єкт включений до Стратегії розвитку Волинської області на 2015-2020 роки, однак час спливає, а жодного прогресу не спостерігається. Оцінивши ситуацію, нардепка пообіцяла допомогти бузаківцям у цьому питанні і висловила сподівання, що опісля проблема із садочками на Камінь-Каширщині буде вирішена.

«Ми стаємо однією громадою»

Об’єднані громади потрібно розбудовувати за кращими зразками самоврядування. Перед лідерами майбутніх громад та їх членами стоїть завдання гідно відстоювати свої потреби, забезпечуючи соціально-економічне зростання краю, — наголошувала під час зустрічей з людьми Ірина Констанкевич. Адже з нового року визначальні питання уже не вирішуватимуться в Києві чи в Луцьку, тому на місцях супроти усіх викликів часу і системи потрібно ставати єдиним фронтом.
Народна депутатка також підкреслила, що незважаючи на те, що майбутній укрупнений північний район найменший, Камінь-Каширська ОТГ є однією з найбільших в області. Водночас значна частка населення – соціально незахищені категорії. Тож уже зараз важливо максимально зосередити свої зусилля для продуктивної роботи на користь своєї громади.
«Ми стаємо однією громадою, нам треба брати краще з попередніх років, запозичувати досвід і використовувати ці напрацювання для себе. Ми повинні зробити усе можливе, аби не дати забути ні про жодну людину, ані про жодне село. Ми повинні разом дбати за наше майбутнє!», – підсумувала народна обраниця.
Іванна ВЕЛИЧКО, фото автора.

8602BD87-2785-48BB-AF4B-98C2DB76BA57

9E033A87-A2B9-4E21-984E-89359C4A0F7F

НОВИНИ

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *