Чому у Камінь-Каширському районі на загальноосвітні навчальні заклади подають до суду?
Майже всіх директорів загальноосвітніх закладів району або відповідальних осіб покарали за неналежний протипожежний стан будівель та територій шкіл. Кожен з них особисто сплатив штраф (найвищий розмір — 136 гривень). До штрафних санкцій вдалися, оскільки приписи, які раніше робили рятувальники, не виконувалися і в школах не було вогнегасників (або ж наявні в недостатній кількості), громовідводів, чи пожежних гідрантів, щитків, або куточків пожежної безпеки.
Окрім того через найбільш небезпечну ситуацію у двох школах, де несправна електромережа, захаращені шляхи евакуації, при наявності ряду інших порушень, обласне управління державної служби надзвичайних ситуацій вимагатиме через суд призупинити навчання. Мова ведеться про Стобихівську та Радошинківську ЗОШ.
За відсутність протипожежних сигналізацій у навчальних закладах, які тепер, за словами начальника Камінь-Каширського райвідділу ДСНС Андрія Багнюка, обов’язково повинні бути на всіх об’єктах із масовим перебуванням людей, наразі вимагати їх закриття не будуть.
— Встановлення цих систем є дороговартісною справою. Самотужки школи не зможуть владнати це питання. Адже вартість сигналізації для однієї великої школи може сягнути 60 тисяч гривень, а то і більше. Для малих та середніх вона може коштувати 40-50 тисяч гривень (разом із виготовленням документації), — пояснює Андрій Миколайович.
Поряд з цим начальник відділу освіти, молоді та спорту РДА Віктор Пась зазначив, що кошти можна буде виділити на співфінансування придбання та встановлення пожежних сигналізацій у навчальні заклади району, якщо законодавчо обумовлять використання залишків освітньої субвенції на ці цілі.
— Але питання не стоятиме лише у їх придбанні. Ще ж треба буде замовити та оплатити виготовлення проєктно-кошторисної документації. У нас же ж перш ніж зробити добру справу, треба найняти купу фірм і заплатити їм немалі гроші, — каже Віктор Іванович.
Водночас на Волині чекають, що кошти на встановлення сигналізацій у школах виділять із обласного бюджету. За неофіційною інформацією, із загальної суми вільних залишків на це можуть спрямувати 35 мільйонів гривень. Якщо це станеться, то щось із цієї суми, звичайно, перепаде і для Камінь-Каширського району. А тому деякі школи розраховують, що зможуть навіть вогнегасників докупити. Останні теж недешеві – 500 гривень. А якщо подбати про необхідну кількість відповідно до норм, то це може вилитися у величеньку суму, особливо для великих ЗОШ. Хоча у багатьох школах району протипожежна безпека, за словами рятувальників, підтримується непогано.
Тим часом на всіх об’єктах із масовим перебуванням людей інтенсивно працюють над усуненням недоліків пожежної безпеки. Наприклад, у Камінь-Каширському ВПУ, як ми уже повідомляли, встановили пожежну сигналізацію та обладнали приміщення насосами підвищеного тиску, придбали пожежні рукави та забезпечили усі корпуси закладу вогнегасниками. Протипожежну сигналізацію встановили у стаціонарному відділенні для постійного або тимчасового проживання Камінь-Каширського територіального центру соціального обслуговування (будинок престарілих).
Проблемним залишається забезпечення належного протипожежного стану у Камінь-Каширській ЦРЛ та Камінь-Каширському ЦПМСД. Оскільки знову ж таки ця справа є досить затратною. У їх приміщеннях сигналізація наявна, проте вона застаріла і потребує оновлення. А лише на це потрібно, за словами пожежників, орієнтовно 150 тисяч гривень.
Тетяна ПРИХОДЬКО.