Незалежна громадсько-політична газета

Лісництво школи села Підцир’я – одне з кращих на Волині

мельницький«Садам цвісти, лісам рости, щоб так було довіку!» – промовисто закликає напис на одному зі стендів у підцир’ївській школі. Тут неухильно дотримуються цього закону, адже з 2009 року школа є навчальним закладом екологічного розвитку дитини. Відтоді й розпочало свою роботу шкільне лісництво «Зелений патруль», яке докладає неабияких зусиль для розвитку пришкільної території (і не тільки). Дубова діброва, бульвар Вітрів, ставковий провулок – це лише маленька частина екологічного містечка юних лісівників. 

До роботи шкільного лісництва долучилися 42 учні. Створено раду юних лісівників, сформовано 3 ланки. Учні працюють за спеціальним планом, надзвичайно активно робота ведеться у період канікул. Традиційно на дослідних ділянках вирощують дерева, взимку майструють годівнички, підгодовують звірів у лісі, залучають до природоохоронних акцій найменших школярів. Протягом року готують дослідницьку роботу. Цьогорічна тема – «Вирощування деревних порід зеленим живцюванням у парниках». Відповідно до програми, частина учнів виїжджає у лісництво і доглядає за хвойними деревами, решта займається доглядом за місцевим садом. А дбати тут є про що.
На території школи висаджено 26 видів дерев і 29 видів декоративних рослин. У шкільному саду – яблука, груші, вишні і сливи. Неподалік – власний парк, в якому висадили дубки, берези та вільхи. Зелені активісти хочуть виплекати свій березово-дубовий гай. До слова, усі дубки власноруч вирощені школярами на дослідній ділянці. Зокрема, червоний дуб виростили з насіння, яке отримали з лісгоспу, а деякі – з жолудів, привезених з Михнівського монастиря. З іншого боку шкільної межі – молоденька соснова алея, а урожаю чорноплідної горобини, розсадженої по периметру, вистачає, напевно, для цілого села. Милують око молоденькі каштани і медові липи: в період цвітіння школа оповита солодкими пахощами, а восени червоніє налитими кетягами горобини. Є в садку і каштан директора. За ним Федір Мельницький доглядає власноруч. Однак гордістю шкільного лісництва є дендрарій – ландшафтний парк з колекцією різних декоративних рослин. Серед насаджень – молоді хвойні (тис, ялина, ялівець, модрина), загадкові чагарники (спірея, дейція, піраканта, вейгела квітуча, барбарис) та вишукані троянди.
Любити природу дітей у підцир’ївській школі привчають з малого. Зокрема, навіть учні молодших класів мають свій кабінет природознавства. Окрім цього з ними проводять екскурсії найцікавішими куточками шкільного лісництва. Найбільшою популярністю серед найменших користується «Алея первоцвітів», на якій ранньою весною розквітають підсніжники та анемони. У літній період на території школи працює «Лісова аудиторія» – навчання проводять на лоні природи, у саду. В холодні пори року уроки проходять у спеціальному холі, названому екологічною стежкою «Дивосвіт»: тут є спеціальний фонтан, багато зелені та інформативні стенди відповідного змісту. Поруч – кабінет шкільного лісництва, у якому зберігаються методичні матеріали, зібрані учнями зразки кори дерев, насіння, тощо та результати гурткової роботи.
Кажуть, школа має усі шанси стати ліцеєм, у якому діти зможуть отримувати ази лісівничої професії. Уже зараз тут виховують нове покоління екологічно свідомих особистостей, які усвідомлюють відповідальність за свою землю. Загалом юні лісівники «Зеленого патруля» активно працюють над зміцненням екологічної свідомості односельчан і за свої старання нагороджені різноманітними дипломами та грамотами обласного рівня.
Іванна ВЕЛИЧКО.

Please enter banners and links.

ПУБЛІКАЦІЇ
Tagged

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *