Цими днями навчально-виховний комплекс “Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів-гімназія” №2 м. Каменя-Каширського святкує 25-річний ювілей. За підсумками 2019-го заклад входить до сотні кращих в Україні.
Будівництво школи розпочалося у 1991-му. І вже 1994-го нову сучасну школу на чолі з першим її директором Юрієм Поповичем відкрили для сотень вихованців. На той час навчальний заклад налічував 32 класи, у яких здобували знання 840 учнів. А педагогічний колектив представляли 71 учитель. Мудрого директора і наставника Юрія Михайловича пам’ятають і донині. Щороку на його честь проводять у школі змагання з міні-футболу.
Естафету керівника закладу вже 1996-го перейняла досвідчена педагогиня Галина Куницька, котра обіймала цю посаду більше двадцяти років.
Від дня заснування школи тут успішно провадить педагогічну діяльність її нинішня директорка Тетяна Митчик (обіймає посаду з березня 2019-го). За час функціонування альма-матер відбулося чимало позитивних змін. І це не дивно, адже змінюються нові тенденції та підходи в освітній галузі. На теренах закладу створено музей гімназії та музей освіти району, де зібрано матеріали про науковців нашого краю.
Журналісти “Полісся” скористалися нагодою, аби задати директорці школи-гімназії бодай кілька запитань.
— Тетяно Йосипівно, як навчальний заклад забезпечений матеріально-технічною базою та чи мають місце проблеми, які потребують нагального вирішення вже сьогодні?
— На момент будівництва школи комплектація класних кімнат усього закладу передбачала можливість навчання у них майже тисячі трьохсот учнів. Проте нині в гімназії здобувають освіту 835 школярів, а класів не вистачає. Усе тому, що тогочасні вимоги до шкільної освіти не передбачали вивчення певних предметів у двох групах. Також не передбачалися площі і для занять з інформатики, створення профільних кабінетів. Словом, школа сьогодні переповнена учнями. Що ж стосується матеріально-технічної бази, до того ж в умовах НУШ, то тут проблем практично не виникає. Усіма необхідними матеріалами заклад оснащено загалом на 80 відсотків. До прикладу, маємо комп’ютерне обладнання в усіх класах НУШ.
— Які освітні новації впроваджуєте в навчальному закладі, на чому ставите акценти?
— У сучасному розумінні кожен керівник має бути менеджером і мати хист до управління колективом. Уміння визначати власні підходи до колег, володіти здатністю аналізувати, удосконалювати управлінські підходи, формувати ефективні робочі групи, вміти навчати та розвивати підлеглих. Підхід до роботи, вважаю, має ґрунтуватися на чітких особистих цінностях. Якщо керівник володіє хоч деякими з перелічених навичок, думаю, йому вдасться згуртувати колектив, аби спільно йти до поставлених цілей. У цьому, власне, й полягають функції сучасного керівництва. Наші педагоги належним чином сприймають подібні новації. Ми стараємось йти у ногу з часом. Так, у гімназії запроваджено норму вивчення двох іноземних мов – німецької та англійської. За бажанням батьків, успішно вивчаємо і польську.
Мрію, аби фахівці нашої школи брали участь у всеукраїнських та міжнародних проєктах, переймали досвід колег навчальних закладів з інших міст України чи навіть держав. Крім того, намагаємось організувати комфорт для учнів. Зокрема, нині займаємось облаштуванням зон відпочинку, щоб під час перерви діти змогли відволіктись від навчального процесу і дещо відпочити. Прагнемо якомога активніше залучати вихованців до позашкільного життя. Наші діти наділені особливими талантами, відтак жоден з них не має бути поза увагою.
— Як вам вдається поєднувати педагогічну роботу вчителя математики з керівництвом гімназії?
— Вважаю, що керівник таким чином бере безпосередню участь у навчальному процесі. Мабуть, завдяки учительській роботі директор пізнає освітні потреби більш глибше та на одній мові може спілкуватися з учителем-предметником.
Лише в успішному партнерському трикутнику — педагоги, діти і батьки — можна створити якісну освіту у будь-якому навчальному закладі. Це і є тією визначальною формулою успіху, від якої залежить якісна освіта в цілому. Батьки мають контролювати своїх дітей, цим самим допомагати педагогічним наставникам. На етапі навчання ми повинні укріплювати взаємини між усіма учасниками виховного процесу.
Леся Мінібаєва.