Незалежна громадсько-політична газета

Праця домогосподарки — це служіння сім’ї

unnamed (1)Існує думка, особливо серед чоловіків, що жінка, котра не працює офіційно, а займається домогосподарством, нічого не робить. А ще, зазвичай, скептики уявляють її недоглянутою, вічно стомленою, а в підсумку — й зовсім нецікавою. Утім, так вже повелося, в окремих представниць прекрасної статі наче через це й занижена самооцінка. Домашня робота, каже більшість “хатніх робітниць”, підступна тим, що, по-перше, вона циклічна, тобто зробити її раз і назавжди просто неможливо, по-друге, вона ненормована. В результаті жінка опиняється у стані “білки в колесі” — одна справа змінює іншу, а жодних позитивних результатів не помітно. І так тиждень за тижнем. Поступово накопичується втома, стрес стає хронічним, розвивається депресія.
Ефективним вирішенням цієї непростої ситуації є захоплення, хобі, догляд за собою та інші приємні моменти в житті домогосподарки (на жаль, не всі це практикують).
Натомість у нашому матеріалі йдеться про жінку, котра займається домашніми справами виключно з любові до рідних і робить це з превеликим задоволенням. Наша героїня намагається розвінчати міф про те, що буцімто клопоти не дають змоги знаходити час для себе “улюбленої” чи займатися ділом, як то кажуть, для душі.
Отже, Тетяна Хитрик з Каменя-Каширського — жінка, яка з гордістю називає себе домогосподаркою, бо вважає це заняття вкрай необхідним та наполегливо переконує, що її родина таки цінує працю жінки, а та своєю чергою надихається своїм будинком, де панує атмосфера тепла і гармонії, про що вона і дбає. Усі свої обов’язки називає не роботою, а, власне, служінням сім’ї. Бог, чоловік, діти, а тоді праця — саме в такому порядку визначила пріоритети моя співрозмовниця. Тетяни Павлівна, мати чотирьох дітей, своїм прикладом доводить, що на перший погляд виснажлива та невдячна справа домогосподарки може перетворитися на задоволення лишень за умови правильної розстановки акцентів.
— Пані Тетяно, хто вона, жінка-домогосподарка, насправді та якою має бути винагорода за це начебто непрестижне заняття?
— Варто зауважити, що хатніми робітницями жінки стають із різних причин. Хтось не хоче підлаштовуватися під незручний графік на офіційній роботі, когось змусили до цього чоловіки, а дехто й осмислено прагне бути вдома, щоб створювати затишок в оселі, приділяти якомога більше уваги родині.
Погодьтеся, домогосподарка – це не лише випраний одяг щодня та смачна вечеря. Тому для прихильників твердження про незайнятість хауз-менеджерки, як нині прийнято називати таку жінку, давайте все ж перелічимо її численні види діяльності.
— Звісно, багато хто не усвідомлює, що відповідальність домогосподарки розповсюджується на чималу територію — власний дім. Ви тільки спробуйте протягом першої половини дня встигнути приготувати сніданок для чоловіка та хоча б двох дітей, відвести їх в школу, зробити генеральне прибирання, після обіду забрати дітей зі школи, допомогти їм виконати домашнє завдання, приготувати вечерю, випрати та попрасувати одяг і при цьому не забути поспілкуватись з втомленим чоловіком, який прийде з “офіційної” роботи… Однак, особисто я вважаю це жіночим покликанням. Зважте лишень — не заклопотана кар’єрою мама проводить зі своїми дітьми весь час. Її дітки не сидять годинами біля девайсів, натомість пізнаюсь світ з допомогою мами, її розповідей, ігор з нею, прогулянок і занять. Вся справа в тому, що така жінка має на все це час. І чоловік не буде ніколи жалітись, що його вдома не чекає гаряча вечеря і щаслива дружина. Хоча дехто й справді сприймає це споживацьки, але то не про мого чоловіка. Важливо також згуртовувати родину. Над чим ми і працюємо.
— Тетяно, поділіться своїм досвідом, як встигнути усе зробити та знайти час для себе. Бо ж кожна жінка має бути доглянутою й сама, а для цього таки треба відкласти ганчірку вбік.
— Вважаю, що кожна з нас повинна не забувати дбати про себе. Для цього я знаходжу час завжди та раджу іншим домогосподаркам. Догляд за власною зовнішністю є невід’ємною складовою образу будь-якої представниці прекрасної статі. Та коли жінка каже, що на себе їй бракує часу, то це ніщо інше, як відмовка. Не присвячуйте свій вільний час перегляду телевізора. Натомість використайте його з максимальною користю для себе.
— Багато жінок, що займаються домашнім господарством, рано чи пізно починають замислюватися над тим, як навчитися отримувати додаткові дивіденди зі свого становища. Звичайно, досить складно викроїти багато часу для роботи, але, при бажанні, можна організувати невеликий бізнес, що дозволить одним пострілом убити двох зайців — жінка буде займатися улюбленою справою, не відволікаючись від своїх основних обов’язків. Як у Вас з цим справи? Чи є у Вас улюблене заняття, або ж певна прибуткова справа?
— Десять років тому я заснувала магазин дитячого взуття. Ця зайнятість дещо розбавляє рутинну роботу вдома. Однак вже не один рік я подумки мрію змінити сферу своєї діяльності. Однак нехай мрія залишиться поки що нерозголошеною.

— Увесь вільний час ми намагаємось проводити з родиною. Любимо подорожувати, милуватися природою. Таким чином, якщо є можливість урізноманітнювати буденність хоч маленькими для вас радощами, тоді й будь-яка робота не ставатиме на заваді сповненого приємними миттєвостями життя.
Спілкувалася
Леся Мінібаєва.

unnamed555

 

Please enter banners and links.

ПУБЛІКАЦІЇ

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *