Незалежна громадсько-політична газета

Придорожню смугу лісівники розорали з порушенням

255410327_362858До редакції звернулися жителі села Боровне з проханням допомогти вирішити проблемну ситуацію. Вони запитують: хто повинен обслуговувати придорожні смуги і за якими правилами це здійснюється? Селян занепокоїло влаштування протипожежних смуг буквально в сантиметрах від дороги.

Люди небезпідставно нарікають, що таке розорювання придорожної смуги понад автомобільною дорогою сполученням Оленине – Боровне – Житнівка може стати причиною виникнення небезпечних ситуацій, а водії позбавлені доступу до узбіччя. У разі неполадки чи аварії ніде зупинитися – необхідно ставити автомобіль на проїжджій частині. Журналісти спробували детальніше вивчити ситуацію.

Мінералізовані смуги, які влаштовують лісові господарства, є одним із ефективних методів боротьби з вогняною стихією (найбільше – із низовими пожежами). Це протипожежні бар’єри, штучно створені шляхом очищення від горючих матеріалів певної ділянки території, що межує з лісовим масивом. Вздовж доріг їх облаштовують з метою захисту лісових насаджень від загорання, яке може виникнути внаслідок необережності (кинутий на суху траву недопалок, тощо). Теоретично, протипожежні мінералізовані смуги дозволяється розорювати не ближче, ніж за 9 метрів від осі автомобільної дороги, інакше вони будуть неефективними в разі розповсюдження вогню. В ідеалі, як кажуть досвідчені лісівники, відстань між дорогою та мінсмугою має становити до 15 метрів. З огляду на це стає очевидним: протипожежні заходи понад дорогою сполученням Оленине – Боровне – Житнівка не мають практичної цінності.
Наступне. Очевидно, що лісівники (у даному разі ДП «Камінь-Каширськагроліс») не мали права проводити подібні роботи на узбіччі автошляху. Як повідомив Віктор Кордонець, головний спеціаліст виробничо-технічного відділу управління капітального будівництва департаменту інфраструктури та туризму Волинської ОДА, зазначена дорога перебуває на балансі згаданого відомства, відтак упорядкуванням смуги відведення займається служба для обслуговування доріг.
Зазначимо також, що в Кодексі України про адміністративні правопорушення, а саме у статті 141 «Порушення правил охорони смуги відводу автомобільних шляхів» чітко вказано, що до земель дорожнього господарства належать землі, надані в користування під проїзну частину, узбіччя, земляне полотно, тощо, і розорювання резервів у смузі відводу автомобільного шляху без погодження з шляховими організаціями є правопорушенням. Крім того, до складу земель дорожнього господарства належать також придорожні лісосмуги для захисту доріг і вирощування деревини. Отож, цілком можна вважати, що ДП «Камінь-Каширськагроліс» провів протипожежні заходи із порушенням.
Редакція надіслала запит ДП «Камінь-Каширськагроліс» з проханням обгрунтувати, як зазначена діяльність узгоджується з чинним законодавством. Олександр Грицай, директор підприємства, повідомив, що Санітарні правила в лісах України ніяким чином не регламентують проведення протипожежних заходів у лісових масивах. Однак, зазначив він, при перевірці було виявлено деякі порушення Правил протипожежної безпеки в лісах України. За словами директора, облаштування мінеральних смуг у межах узбіччя автошляхів було викликане першочерговою необхідністю збереження лісів від пожеж, оскільки рання суха весна та безвідповідальність водіїв, які палять, сприяли цьому процесу. «Підприємство приносить вибачення місцевим мешканцям та користувачам автошляху і запевняє, що найближчим часом порушення будуть усунуті. Щодо винних осіб будуть вжиті заходи дисциплінарного впливу», – зазначено у відповіді.
За інформацією жителів села Боровне, лісівники частково розчистили дорогу від піску, однак борозни на узбіччі залишилися. Селян таке розв’язання проблеми не влаштовує. Вони вважають, що доцільно обов’язково розрівняти узбіччя задля уникнення усіх незручностей і знайти інші способи попередження загорання.
– Де таке бачено? Всюди узбіччя рівняють – у нас розорали. Це ж цілі окопи місцями, лягти можна. Кінною підводою не проїдеш, худобу теж не прогнати. Нехай би пустили грейдера, розрівняли, вирізали 2-3 сосни і робили ті смуги. Ніхто ж не проти, аби по-людськи, – розмірковують боровненчани.
Наразі кількість незадоволених зростає. Кажуть, не покинуть все напризволяще: порушників необхідно змусити виправити ситуацію, на кону – безпека людей.
Іванна ШЕМЕТЮК.

НОВИНИ
Tagged

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *