Незалежна громадсько-політична газета

Живи, бабусю, як хочеш

4206-7-1

Особи, які досягли 80-річного віку, тепер втратили право на призначення доглядачів

Постановою Кабінету міністрів України від 26.07.1996 року були встановлені і виплачувалися щомісячні компенсаційні виплати непрацюючій працездатній особі, яка доглядає за інвалідом І групи, а також за особою, котра досягла 80-річного віку. Варто зазначити, що цей документ добре захищав передусім немічних нерідко таких, що проживають у селі одиноко, людей похилого віку. Бо ж ніби, скажімо, бабуся і шкандибає з палицею біля свого обійстя, де вік прожила, але вже безсила, як кажуть, падає від вітру. А діти роз’їхалися, живуть далеко. Тож таким у нагоді були доглядачі, які відповідно до вище згаданого документа оформляли офіційно свій статус. Вони і хатину побілять, і підлогу щотижня помиють, і води з колодязя витягнуть і принесуть до хати, і дров нарубають, і сходять на пошту, аби заплатити за  комунальні послуги, і хліба з магазину принесуть, і… І таких “і” ще десятки.

Нерідко такими доглядачами оформлявся один з членів багатодітної сім’ї, яка за певних обставин набувала права на призначення соціальної допомоги, а доглядач — на зарахування періоду догляду до трудового стажу та мізерної суми компенсації. За інформацією начальника управління соціального захисту населення райдержадміністрації Максима Демидюка, на даний час 1763 людей (інвалідів І групи та тих, яким виповнилося 80 років) користуються послугами доглядачів.
І ось 20 березня ц.р., рівно за десять днів до першого туру президентських виборів, виконавча влада в особі уряду підготувала українцям чергове “поліпшення» життя”. Відтепер бабуся, яка досягне 80-річного віку, вже не зможе скористатися допомогою доглядачів. Бо Кабінет міністрів своєю постановою №233 «Деякі питання державної допомоги окремим категоріям громадян» визнав постанову №832 від 26 липня 1996 року такою, що втратила чинність. Щоправда, раніше призначена компенсаційна виплата залишається і виплачується до моменту втрати зазначено особою такого права або до дати призначення їй іншої виплати, встановленої законодавством.
Можна сказати напевне, що відтепер сотні немічних похилого віку жителів району, котрі досягнуть 80 років, залишаться сам на сам зі своїми проблемами, і передусім побутового характеру. Їх одним розчерком пера влада кинула на відкуп долі, при цьому нагадавши, що глава 17 Сімейного кодексу України передбачає обов’язок повнолітніх дочки, сина утримувати батьків.
Петро ТРОФИМЧУК.

НОВИНИ
Tagged

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *