Незалежна громадсько-політична газета

Стрічайте… Т2 прийшло!

440-sxgn8gcn0t4fvq37

Понад місяць у більшості українських міст і сіл люди звикають жити без аналогового телебачення. Йому на зміну прийшов новий стандарт трансляції ефірного сигналу Т2. Не торкнулося відключення лише суміжних із російським кордоном територій, районів тимчасово окупованих Донецької та Луганської областей, прилеглих до зони проведення Операції Об’єднаних сил, а ще півночі Сумської, Чернігівської, Харківської та півдня Херсонської, де з цим вирішили поки зачекати.

Триває освоєння “цифри” сьогодні також і на Камінь-Каширщині. Загалом краяни відзначають покращення телевізійної картинки. Хоча не скрізь прийом є стабільним. А ось що не надто тішить їх, так це ціни ефірних приймачів, антен, кабелів, які відчутно підскочили опісля старту реформи. Адже коли раніше найдешевший тюнер можна було придбати за 300 гривень, то зараз він вартує щонайменше вдвічі дорожче. Правда, залишаються й категорії людей, котрі не в змозі дозволити собі навіть це. Десь зо п’ять років тому вони мали право отримати тюнер безкоштовно. Однак нині дана програма не діє, і не відомо, чи запрацює в майбутньому.

Коли говорити про жителів райцентру, то для них відключення аналогу не стало великою несподіванкою. Більшість давно послуговується для прийому ефіру супутниковими антенами. Ті, кому “тарілки” не по кишені, ще раніше придбали доступніші приймачі Т2. Що ж до сіл, то там картина різниться. Дехто з селян десятиліттями користується сучасними технологіями і не надто переймається зміною стандартів. Частина ж, навпаки, лише зараз переходить в нову еру телебачення.

Як от у Доброму, де переважно господарі тільки почали переходити на Т2. Ті, хто вже встиг оновитися, дійсно відчули помітні зміни.

– У грошовому вимірі підключення обходиться десь у 800 гривень. Звичайно, немала сума. Насамперед відчутні ці витрати для людей похилого віку, які отримують мінімальну пенсію. Але й вони переходять. Допомагають родичі. Немає так, що хтось залишився відрізаним від світу… Люди хочуть дізнаватися новини, чим живе країна, а не існувати в інформаційному вакуумі, – розповідає сільський голова Микола Давидюк.

На іншому боці району, в Полицях, з “цифрою” потоваришували майже всі місцеві, завчасно встановивши у власних домівках потрібне обладнання. Та, за словами керівника громади Василя Балика, поки з прийомом виникають деякі проблеми: сигнал слабкий, нерідко він взагалі зникає. Пояснення причини збоїв він не має.

Відмічаються незначні перебої прийому й у північній частині Камінь-Каширщини, а саме у Брониці. Місцевий фермер Василь Демидюк підтверджує, що час від часу замість картинки на екрані взагалі немає нічого. Хоча проблема докучає не завжди, але неприємний осад у людей залишається, найпаче, якщо зважити, скільки потягнула в них заміна обладнання.

– До цього приймав канали у звичайному аналоговому режимі, — розповідає пан Василь. А коли почалося відключення, довелося купувати новий тюнер. Проблеми з сигналом виникають нечасто, та все ж неприємно. Телефонуємо до спеціалістів, вони допомагають. Звісно, перехід вилився в чималу копійку. Якщо рахувати, то в середньому не менше тисячі гривень доводиться витрачати на заміну приймача, антени, роботу майстра… У кого є гроші, це не дуже відчутно. Та більшості добряче вдарило по кишені.

Солідарні з думкою попередника і в Качині. Як зазначає сільський голова Олександр Войтюк, особливо здивувало селян не так запровадження реформи, як ціни на приймачі, котрі суттєво подорожчали.

– Скарг на прийом сигналу не було. Ті, хто під’єднався, – задоволені. Наразі в нас проблема більша – якість мобільного зв’язку. Покриття погане, доводиться вишукувати місце, аби “зловити” сигнал, щоб зателефонувати. Подавали заявки на адресу телекомунікаційних компаній. Та поки цим ніхто не хоче займатися. При тому, що люди щиро сплачують рахунки, – справедливо обурюється Олександр Миколайович.

Дійсно, важко не погодитися із співрозмовником. Упродовж кількох останніх тижнів по всій території району помітне значне погіршення мобільного зв’язку. Користувачі не можуть нормально спілкуватися, зв’язок пропадає. Чому так, журналісти не знають. Припускаємо, ведуться якісь роботи. Але й до того якість покриття на Камінь-Каширщині бажала кращого. Насамперед у віддалених від мобільних веж селах, аби кудись зателефонувати, реально потрібно було вибиратися заледве не на верхівку дерева. У випадку Т2 нам пощастило краще.

Чому жителі деяких сіл району мають проблеми із прийомом сигналу Т2, журналісти попросили пояснити телемайстра з багаторічним досвідом Івана Савлука. За словами Івана Васильовича, тут потрібно індивідуально підходити до кожної ситуації. Можливо виною є покриття, котрим Камінь-Каширщина охоплена поганенько, рельєф місцевості, або навіть сам користувач, який неправильно здійснив налаштування цифрового ефірного телебачення.

– Якщо раніше, при використанні приставки-тюнера на аналогову антену можна було “піймати” 10-15 каналів і вони показували в гіршій чи кращій якості, залежно наскільки населений пункт віддалений від Ковеля, то з переходом виключно на “цифру” це змінилося. Тепер картинка на екрані вашого ТВ або добра/задовільна, чи її взагалі немає, – каже майстер.

Отож, коли ви зауважили, що трансляція ефіру відбувається не зовсім коректно, або відсутня, спочатку перевірте обладнання. Найперше, чи правильно встановлена антена. Вона має бути розміщена виключно на вулиці та повернута у напрямку ковельського ретранслятора. Також не завадить оглянути кабелі, з’єднувачі, плату підсилювача. У разі, коли все під’єднано правильно, жодних проблем не повинно виникати. А ще використання спеціально призначеної для Т2 антени значно покращує прийом сигналу.

– Більшість сучасних телевізорів мають вбудований приймач Т2, тому користувачу достатньо правильно виставити антену, під’єднати її до свого телевізора і здійснити налаштування каналів. До старіших моделей слід придбати приставку-тюнер. Старі радянські телевізори, на мій погляд, немає сенсу “осучаснювати”, – підсумовує Іван Савлук.

Олександр ПРИЙМАК.

 

Please enter banners and links.

НОВИНИ
Tagged

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *