Незалежна громадсько-політична газета

Творча фантазія дітей захоплює

сПонад 70 творчих робіт декоративно-ужиткового мистецтва підготували діти Камінь-Каширщини на конкурс «З Україною в серці», який проходив за підтримки  Фонду Ігоря Палиці «Тільки разом», народного депутата України Ірини Констанкевич та Союзу українок США.

Учні 11 шкіл району, Камінь-Каширського ВПУ, вихованці будинку дитячої та юнацької творчості та школи мистецтв (загалом 60 учасників) представили витинанки, вишивки, ткані вироби, розпис на склі, роботи з пластиліну та глини, вироби з дерева, художньої обробки сіна, народної текстильної ляльки та ін.
Вони були особливі та не лише оригінальні своїм задумом, естетично привабливі, а й мали певну мистецьку цінність.
І хоча діти лише вчаться творити та переймають від своїх батьків, вчителів різні техніки, прийоми у роботі з природними матеріалами, все ж їхні роботи вражали. Адже вони передавали їхні переживання, світосприйняття. Водночас дитячі витвори мистецтва виражали багатовікову історію та глибокі традиції. Вони пройняті патріотизмом та щирою любов’ю до України, про що свідчила тематика творів.

Народний депутат Ірина Констанкевич приїхала особисто подякувати діткам, котрі взяли участь у цьому конкурсі. Вона зауважила, що «дуже важливо зберегти традиції, які у нас плекалися тисячоліттями, особливо у цей непростий час, коли багато що зникає, нівелюється, розчиняється, а саме такі конкурси спонукають зберігати і передавати їх далі».
Зрозуміло, що виготовлення виробів на конкурс — це трудомістка робота і дітей, і їхніх наставників. Вона потребувала часу, величезної внутрішньої організації, зосередженості і, звичайно, натхнення. І тим не менше у всіх все вийшло.
— Ми задоволені тим, що для наших дітей організували такий конкурс. Адже багато з них напрочуд талановиті та здібні. Тим більше, подібні заходи виховують у дітей повагу до своїх традицій та культури, розвивають дизайнерські та художньо-естетичні вміння, — говорить директор будинку дитячої та юнацької творчості Людмила Соловей.
Дійсно, діти проймалися до глибини душі, створюючи свої роботи, і саме тому для журі було надзвичайно складно визначити переможців. Відтак народний депутат вручила усім учасникам подяки від себе особисто, від фонду Ігоря Палиці «Тільки разом» і Союзу українок США, а також сертифікати на відпочинок в Адреналін Сіті (у Луцьку) на 100 гривень. А кращі роботи дітей Камінь-Каширщини були відзначені дипломами та виставлені в Арт-галереї Фонду Ігоря Палиці «Тільки разом» поряд з кращими витворами з Любешівщини, Маневиччини, Ківерцівщини. Їх авторів чекало знайомство з майстрами народної творчості Волинського осередку національної спілки майстрів України. Діти відповідально поставилися до цього і вже у другому етапі знову ж продемонстрували у своїх виробах оригінальність та новизну.
У другому етапі конкурсу взяли участь Катерина Хоровець, Олена Ткач, Вікторія Дубровська, Юлія Литвинчук (вихованки Камінь-Каширського будинку дитячої та юнацької творчості). А також Сніжана Коцур (село Великий Обзир), Тетяна Куниця (м. Камінь-Каширський) та інші. Загалом у другому етапі конкурсу «З Україною в серці» взяло участь 20 камінь-каширських дітей. Усі вони, звичайно, набули корисного досвіду, надихнулися та збагатилися новими ідеями.
Наразі уже відомі підсумки кункурсу. А і талановиті діти Камінь-Каширщини також здобули у ньому перемогу. Це, зокрема, Ірина Пшонюк (лозоплетіння, с. Качин), Вадим Рудчик (вироби з дерева, с. Мельники-Мостище), Соловей Анастасія (розпис на склі, Камінь-Каширський) Солоха Софія (лялька-мотанка, с. Раків Ліс). Нагородження дітей та їх наставників відбудеться 22 квітня.
До речі, по завершенню конкурсу найкращі роботи дітей експонуватимуться на виставках у Києві та США.
Тетяна ПРИХОДЬКО.

сс

 

ПУБЛІКАЦІЇ

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *