Тема жахливого стану доріг в районі практично не сходить із шпальт «Полісся». Цього разу сигнал «SOS» журналісти отримали із села Мельники-Мостище. Тут минулого тижня на в’їзді в населений пункт близько п’ятдесяти метрів білощебеневого автошляху внаслідок розкисання грунту перетворилися у справжнє болото.
У цій пастці спершу застряг рейсовий автобус Луцьк-Щитинь, а згодом перевізник взагалі відмовився їхати за вказаним маршрутом. З кожним днем ситуація погіршувалася. Тому, аби не втрапити в халепу, водії змушені об’їжджати знищену ділянку дороги полем навколо величезного невпорядкованого сміттєзвалища.
Учителька Черченської загальноосвітньої школи Віра Шептур розповідає, що, проїхавши повз смітник, не могла заспокоїтись.
“Ми живемо в час кардинальної безвідповідальності. Ніхто ні про що і ні про кого не думає. Так і для нас місцева влада вже давно перестала бути підтримкою та опорою. І, що найголовніше, люди абсолютно зневірені, мовляв, для чого звертатися, все одно не допоможуть. Так от і в цьому випадку: шматок дороги невідремонтований ось уже скільки днів. Абсурдно навіть подумати: нехай би вже якийсь там районний керівник-мастак зробив собі піар на цій дрібничці… Так ні ж, і тут немає коли, не доходять, як кажуть в народі, руки. Та й нога районного керівника тут ступає нечасто… А ви собі, люди, їдьте смітниками, пхайте маршрутки, аби дістатися… нерідко до районної лікарні”, — справедливо бідкається жінка.
Ситуація створює незручності і для школярів із сіл Мельники, Мостище, які навчаються в старших класах Черченської школи. Їхні сторінки в соцмережах рясніють розповідями про те, як нелегко їм доводиться діставатися до школи. «Не всі маршрутки курсують, тому долати 6 км нерідко доводиться пішки. З’явитися у школі вчасно і чистим – нереально», – говорить одинадцятикласник Іван Солонінко.
Чому так часто потерпають дороги в села черченського напрямку? Місцевий житель Роман Березнюк вважає, що імовірною причиною цього є великогабаритні вантажівки, які почали їздити в село за сільгосппродукцією.
Перевізник Ростислав Кот розповідає, що рейсовим автобусом Луцьк-Щитинь їхати полем, як інші водії, не ризикує.
«Ми зупиняємось біля тої прірви, щоб пересадити людей в інші маршрутки. А далі людей везуть водії Анатолій Маковецький або ж Андрій Кривдік. Я вже телефонував і в автодор, і в Департамент інфраструктури й туризму ОДА, і в райдержадміністрацію, проте марно. Мені відповіли: хочеш – їдь, не хочеш – не їдь. А владнати ситуацію не можуть, бо немає фінансової можливості. Минулого року в селі Мельники я вже ремонтував одну ділянку дороги за власний кошт».
Мельнико-Мостищенський сільський голова Тетяна Моцюк відмовилась надавати будь-які коментарі з цього приводу.
Керівник підприємства «Волинський облавтодор» Микола Янчук обіцяє, що проблему невдовзі вирішать.
«На дорогу в селі Мельники планують завезти близько ста тонн щебеню. Але поки лежатиме сніг, ремонтувати не будуть. Загалом у квітні для ремонту доріг нам планують виділити 9 мільйонів гривень. Всі начальники філій триматимуть зв’язок з місцевими адміністраціями, а ті в свою чергу визначатимуть, де передусім потрібно залатати ями», — зазначив посадовець.
Керівник філії «Старовижівський автодор» Олександр Оліферук також переконаний, що з ремонтом ушкодженої ділянки дороги не варто поспішати: «Мають завезти три вантажівки щебеню по 40 тонн. У Департаменті інфраструктури й туризму ОДА говорять, що варто почекати, доки калюжі підсохнуть, а тоді робити ремонт дороги. Бо щебінь «зникне безвісти», якщо його сипати в болото». Начальник Камінь-Каширської дорожньої дільниці філії «Старовижівський автодор» Василь Остапук погоджується з висновком Олександра Петровича та додає, що в подібному стані дороги і на села Оленине, Хотешів, Карасин.
У народі жартують, що кращий автодор – це мороз та сніг. І лютий березень це лише підтвердив. Проте, як тільки температура повітря сягне плюсових показників, наша «гарна пісня й нова розпочнеться знову»…
Богдан ЛІПИЧ.