Незалежна громадсько-політична газета

У Камені-Каширському колядували, аби принести радість у життя маленьких заручників війни

Різдво для християн є часом духовного, позавікового прилучення до величної події – народження Господа і Спасителя Ісуса Христа, який зійшов у світ, щоб дарувати йому вічне життя, а ще – світлим празником любові, коли трапляються дива, забуваються всі образи та хочеться ділитися теплом своїх сердець з близькими, чи навіть просто незнайомими людьми.

Саме підтримки доброчинців сьогодні конче потребують тисячі знедолених українських дітей, що перебувають у так званій “сірій зоні” АТО на Донбасі. Страшна війна перетворила їхнє життя на пекло, де майже немає радості, а лиш панують розруха, горе та смерть; змусила зустрічати Різдво у сирих підвалах, а замість колядок слухати вибухи снарядів, мін і кулеметну тріскотню. Однак ніхто, навіть війна, не в праві відібрати в цієї малечі дух свята.

Screenshot-2018-1-9 На Різдвяному благодійному концерті зібрали кошти для потреб дітей із «сірої зони»(1)

Аби привернути увагу громадськості до проблем юних жителів сходу України, днями в Камінь-Каширському районному будинку культури відбувся благодійний різдвяний концерт за участю фольклорних, хорових, танцювальних і народних аматорських колективів краю. Протягом кількох годин ті дивували глядацький загал своєю вокальною майстерністю, неймовірними костюмованими постановками, танцями, віншували їх на добру долю, багатство та мир.

Як до справдешньої господи заходили вони на сцену не з порожніми руками, а з подарунками: колядками та щедрівками, до виконання котрих час від часу поєднувались і присутні у залі.

Цікавим моментом дійства став показ обряду “Перебранці”. Перевтілившись у козу, півня, поважного господаря, журавля, циган, козачка та ведмедя, артисти розіграли кумедну постановку проводів старого року. Де його символа, Півника, хотіли вже й під ніж пустити, але на радість дітворі помилували. Щирим сміхом вони зустріли витівки модниці Кози, з не меншим азартом лунали аплодисменти і в адресу кошлатого Ведмедя, котрого на мотузці витягли з барлоги цигани, аби привітав усіх зі святом. А от дорослим припали до вподоби жарти-повчання цьогорічного володаря року Собаки, де його навчали не брехати, а то “заберуть у депутати”. Додав позитиву також і танцювальний номер маленьких дідів Морозів.  А ще вітали гостей вечора герої зимових свят Меланка і Василько, котрі запали у душу майстерною грою та автентичним поліським вбранням.

Насамкінець вже традиційно були підведені підсумки благодійної акції. Загалом за вечір “наколядували” 2 тисячі 150 гривень та один американський долар. Всі зібрані кошти підуть на потреби малечі, що проживає в “сірій зоні” Донбасу.

Олександр ПРИЙМАК.

Screenshot-2018-1-9 Різдвяний благодійний концерт у Камені Каширському 2018р 8 - YouTube Screenshot-2018-1-9 Різдвяний благодійний концерт у Камені Каширському 2018р 8 - YouTube(1) Screenshot-2018-1-9 Різдвяний благодійний концерт у Камені Каширському 2018р 8 - YouTube (2) Screenshot-2018-1-9 На Різдвяному благодійному концерті зібрали кошти для потреб дітей із «сірої зони»

 

НОВИНИ

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *