Незалежна громадсько-політична газета

Судилися, судилися і обдуреними залишилися?

Люди, розчаровані відсутністю справедливості, схоже, вже просто махнули рукою на перерахунок пенсій за судовими рішеннями. Крім всього ще й досі вони не отримали повернення судового збору, який становив 640 гривень.

Черга до виплати судового збору, запевняють у казначейській службі Волині, дійде нескоро.

Рік тому на Камінь-Каширщині піднялася хвиля судових позовів до Пенсійного фонду з приводу перерахунку пенсій. Жителі району, розвідавши про те, що пенсійні виплати для них проводяться без урахування певних статей Чорнобильського законодавства, масово ринули у суди відсуджувати, як вважали, належне їм. Сплачували судові збори, отримували позитивні рішення судів, і чекали, коли ж нарешті отримають надбавку до пенсії.

Багато хто із самого початку передбачав, що рано чи пізно все це припиниться. І не тому, що всім перерахують та виплатять, а тому, що хтось кмітливий підмітить щось, що стало б причиною для відміни такого масового перерахунку. І, як виявилося згодом, не помилилися. Відтак знову вийшло як завжди: хто був першим, той і отримав більшу пенсію, і для них судовий збір «окупився». Інші ж, до кого черга дійшла пізніше, судовий збір сплатив, рішення суду отримав, а більшої пенсії — ні. Більше того, багатьом пенсіонерам, які і отримали після рішень судів збільшену пенсію, фактично її знову зменшили після перерахунку у зв’язку із пенсійною реформою. Добиватися правди у Пенсійному більшість уже вважає марною тратою сил і нервів. Люди зневірилися, мовляв, нараховують як їм вигідно. Кажуть, хоч би вже судовий збір повернули, то не так образливо було б. Все-таки 640 гривень.
А тут і судовий збір ще хтозна коли виплатять. До редакції «Полісся» за останній місяць почастішали звернення від читачів з проханням з’ясувати, чи варто сподіватися на його повернення.
Отже журналісти з цим запитанням і звернулися в управління державної казначейської служби України у Камінь-Каширському районі. Районні казначеї зауважили, що і до них звертається багато пенсіонерів з питанням про повернення судових зборів. Проте тут, у казначействі, на жаль, детальною інформацією не володіють: приймають відповідні документи, реєструють їх та перенаправляють в область. І, зокрема, за минулий 2017 рік казначеї оформили документацію на повернення судових зборів для 1728 жителів району.
У пошуках відповіді на запитання наших читачів журналісти «Полісся» звернулися у головне управління Державної казначейської служби України у Волинській області. І тут нам пояснили наступне:
— Повернення судових зборів відбувається відповідно до Закону України «Про гарантії держави щодо виконання судових рішень», згідно з яким діє програма відшкодування. Відповідно до неї закладаються кошти безпосередньо на виконання судових рішень, наприклад, по соцвиплах. Усі рішення виконуються у порядку черговості. Зважаючи на те, що відповідно до закону про виконавчу службу виплата судових зборів є виплатою третьої черги, то до них черга ще не дійшла.
Дуже багато в нашій області і, зокрема Камінь-Каширському районі, є рішень суду про відшкодування соціальних виплат по першій черзі. Їх ще дуже багато, тому черга до виплати судового збору дійде нескоро.
Виплата проводиться Державною казначейською службою згідно з чинним законодавством у порядку черговості (мається на увазі часовий критерій та по категоріях першої, другої, третьої черги відповідно до закону про виконавчі провадження), а також в межах коштів, які виділяються у державному бюджеті на цю програму. Так, у минулому році було закладено 500 мільйонів гривень на виконання судових рішень. У 2018-му — також стільки ж. На жаль, поки що цих коштів не вистачає навіть на виконання всіх рішень, які відшкодовуються по першій черзі, тобто на соціальні виплати.
Отож, жителі Камінь-Каширщини кажуть, що знову почуваються обдуреними, обведеними навколо пальця. У багатьох вже просто уривається терпець, багато хто опускає руки, дехто ж спонукає ЗМІ знову і знову про це писати.
Тетяна ПРИХОДЬКО.

 

НОВИНИ

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *