Незалежна громадсько-політична газета

Чому ЦВК не призначає вибори в окрузі Єремеєва?

Ось уже більше півроку виборці 23 виборчого округу (Камінь-Каширський, Маневицький, Ківерцівський і Любешівський райони) не мають у найвищому законодавчому органі країни свого представника. Нагадаємо нашим читачам, що народний депутат Ігор Єремеєв загинув ще у серпні 2015 року. Тож обов’язок Центральної виборчої комісії — оголосити довибори в Раду в окрузі, від якого місце в парламенті сьогодні є вакантним. Але ЦВК цього не зробила і досі. Чому? Відповідь на це запитання дав заступник голови ЦВК Андрій Магера.
“Центральна виборча комісія досі не отримала свідоцтва про смерть депутата Ради Ігоря Єремеєва, а тому не може оголосити проміжні вибори в 23 окрузі Волинської області”, — заявив Андрій Магера.
З його слів, свідоцтво має прислати або спікер Ради, або “будь-який інший суб’єкт”. “Не виключаю, що є політичні передумови, чому свідоцтва про смерть Єремеєва досі немає”, – додав пан Магера.
Очевидно, що остання теза Андрія Магери зовсім не безпідставна. Нинішня влада не проти утримати виборчий округ покійного Єремеєва під своїм контролем. Але, як наголошують окремі політики Волині, і не лише, влада поки що не має гідної кандидатури, яка б могла стати серйозним опонентом тому ж таки, наприклад, Ігорю Палиці, який може претендувати на депутатський мандат. Ось і все пояснення, чому досі у 23 окрузі не оголошені довибори у Верховну Раду.

НОВИНИ

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *