Незалежна громадсько-політична газета

Школа з новою сутністю навчання

bezymyannyyНа Камінь-Каширщині мають намір впровадити науково-педагогічний проект «Інтелект України». Отож, якщо ви вважаєте, що ваша дитина допитлива й розумна, якщо ви пов’язуєте її майбутнє з інтелектуальною сферою, то можете взяти в ньому участь. У міських НВК №1 та НВК №2 уже набирають класи із охочих навчатися по-новому.

Як розповів начальник відділу освіти РДА Віктор Пась, сутність цього проекту полягає не в насиченні дитини поглибленими знаннями, а у набутті нею перш за все необхідних навичок роботи з інформацією, аналізу, творчого мислення, самоконтролю та самооцінки, швидких реакцій, раціональної організації навчальної праці. У дітей, що навчатимуться за програмою «Інтелект України», розвиватимуть пам’ять та мислення, увагу і уяву. Працюватимуть також над розвитком якостей особистості школяра — цілеспрямованості, працелюбності, організованості, охайності, наполегливості, волі тощо.
До речі, розроблена ця програма була провідними вченими Харкова ще у 2006 році і за нею вже навчаються діти Київської, Харківської, Дніпропетровської областей. Тож Міністерство освіти і науки рекомендує і далі впроваджувати цей проект.
За словами начальника відділу освіти, відрізняється навчання за програмою «Інтелект України» тим, що до спеціально адаптованої програми загальношкільних предметів введені нові. Один зних — «навчаємося разом», який допоможе дітям розвивати пам’ять за спеціальними методиками, вчитиме працювати з інформацією, формуватиме вміння вчитися, долати труднощі, організованість. Інший предмет — «еврика», опановуючи який, діти розвиватимуть творчі, винахідницькі якості, кмітливість, працюватимуть над розв’язком складних задач. Крім того кілька разів на кожному уроці буде введено музичні паузи з елементами фізичних вправ і танцювальних рухів, діти робитимуть вправи для очей, застосовуватимуть релаксуючі елементи. Це для того, щоб у дітей не було нервового перезбудження, втоми, втрати цікавості.
— Взагалі навчальний план, програми, навчально-методичні комплекти, ІКТ-засоби розроблені таким чином, щоб врахувати вікові особливості учнів, не лише зберегти, а й збільшити інтерес до навчання, — розповідає Віктор Пась. – Але, щоб батьки більше орієнтувалися, що ж вчитимуть діти, наведу приклад. Якщо на уроці читання діти читали оповідання про соловейка, то на уроці «Я і Україна» вони дізнаються про класову і видову приналежність цього птаха, спосіб життя, переглянуть відеофрагмент із соловейком, почують його спів.
Зрештою результати, новизну й цінність проекту вже оцінили вчителі та батьки, які повірили в проект, у інших регіонах. На сьогодні за цією програмою навчаються учні у трьох школах Волинської області (міста Луцьк, Нововолинськ, Ківерці). Батьки ж камінь-каширських школярів ще розмірковують над тим, чи віддавати своїх дітей у клас, який навчатиметься за новою програмою. Адже, по-перше, учням доведеться від першого до останнього класу здобувати середню освіту за програмою «Інтелект України». По-друге, це навчання буде платним, орієнтовно на сьогоднішній день 200 гривень у місяць. Однак скоріш за все з роками ця вартість навчання може змінюватися.
Хоча, як каже Віктор Іванович, спробувати варто. Навчання починатимуть вже з 2017/2018 навчального року з першого класу.
У батьків може виникнути запитання, чи зможуть діти, які навчались у молодшій школі в експериментальних класах, нормально адаптуватися до навчання за стандартною програмою, наприклад, в основній школі? Так, у випадку переходу дитини з проектного класу до іншого, в т.ч. через сімейні обставини, переїзд тощо, вона легко зможе увійти в навчальний процес і навіть з певною ймовірністю матиме переваги, використовуючи набуті навички та вміння, запевняють розробники проекту.
Отже, якщо для вас, шановні батьки, важливо, щоб ваша дитина вміла слухати, чітко висловлювати свої думки, відкрито виражати свої почуття, без тривоги і звинувачень, адекватно реагувати на критику, розуміти почуття, потреби і проблеми інших людей, виявляти допомогу й підтримку, бути «членом команди», усвідомлювати власну унікальність, мала позитивне ставлення до себе, інших людей, вміла правильно виражати свої почуття, концентруватися на досягненні мети, розвивала наполегливість і працьовитість та мала установку на успіх, то під час навчання за проектом «Інтелект України» саме ці якості, запевняють його розробники, і виховують у дітей.
Втім, у кожного свій погляд на цю новинку.

Тетяна ПРИХОДЬКО.

НОВИНИ

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *