Незалежна громадсько-політична газета

Свідоцтво про народження дитини видається безкоштовно

Чому ж тоді працівники відділу ДРАЦС кажуть батькам про потребу сплатити певні суми?

12

Фото ілюстративне

Народження дитини — завжди у сім’ї велика радість і пам’ятна подія. Із появою на світ малюка його батьки зобов’язані звернутися у відділ державної реєстрації актів цивільного стану (ДРАЦС) з метою реєстрації народження дитини, де видадуть свідоцтво про її народження. Згідно із Законом України «Про державну реєстрацію актів цивільного стану» даний документ є безкоштовним. Однак, розповіла нещодавно журналістам «Полісся» жителька Сошичненської громади Юлія К.,працівники Камінь-Каширського відділу ДРАЦС, підготувавши свідоцтво про народження її дитини, сказали їй з чоловіком заплатити 595 гривень. Читачка просить з’ясувати, на якій підставі батьків змушують платити у подібних випадках.

З метою з’ясувати це ми звернулися до начальниці відділу державної реєстрації актів цивільного стану Камінь-Каширского району Катерини Струк.

— Так, згідно із Законом України «Про державну реєстрацію актів цивільного стану» у переліку безкоштовних послуг значиться, зокрема, проведення державної реєстрації народження фізичної особи та її походження, шлюбу, розірвання шлюбу, зміни імені, смерті, внесення змін до актових записів цивільного стану, їх поновлення та анулювання, видачі відповідних свідоцтв, — зазначила Катерина Володимирівна.
— У нашому випадку сама реєстрація народження, складання актового запису, видача свідоцтва здійснюється безкоштовно. Однак цьому передує обов’язкове формування відповідної заяви, здійснення пошуку актового запису на предмет його відсутності в державному реєстрі актів цивільного стану громадян, в окремих випадках виникає необхідність надання консультацій тощо. Тож ці послуги потрібно оплачувати. Порядок надання таких платних послуг відділами ДРАЦС, перелік та їхня вартість затверджені наказом Міністерства юстиції. Якщо мова йде про реєстрацію та отримання свідоцтва про народження, то в такому разі батькам доведеться сплатити щонайменше 320 гривень (написання заяви — 137 гривень та пошук актового запису — 183 гривні). А може бути і більше, якщо, скажімо, чоловік і дружина, у яких народилася дитина, не уклали офіційного шлюбу. Саме така ситуація у читачки газети, яка звернулася до редакції. Ці та інші послуги і раніше були платними. Проте люди менше звертали на це уваги, оскільки їх вартість була значно нижчою. А ось із першого листопада 2022 року вони подорожчали щонайменше вдвічі. Саме тому, на мою думку, і виникають подібного роду запитання.

Леся МІНІБАЄВА.

ПУБЛІКАЦІЇ

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *