Це одна з низки головних умов, виконання яких дозволить Україні стати повноправним членом європейської спільноти
“Щоб українське медійне законодавство інтегрувалося у європейське, а заодно і відповідало вимогам сьогодення України, схвалення закону “Про медіа” є небхідністю”, — вважає народна депутатка від “ЗА МАЙБУТНЄ”, перша заступниця голови комітету Верховної Ради з питань гуманітарної та інформаційної політики Ірина Констанкевич.
Днями Ірина Мирославівна побувала із робочим візитом на Камінь-Каширщині та мала нагоду обговорити з журналістами районної газети “Полісся” інформаційну політику, особливості роботи друкованих ЗМІ у час війни, пропозиції до законопроєкту «Про медіа».
Зауважимо, що документ був прийнятий у першому читанні 30 серпня, але до нього мають намір подати правки, на що відведено кілька тижнів. Відтак, зокрема, народна депутатка Ірина Констанкевич задля напрацювання конструктивних рішень вивчає думку безпосередньо представників ЗМІ. А також, як розповіла журналістам «Полісся», має намір ознайомитися із досвідом змін у цій сфері балтійських країн.
“Захист медіапростору — це про інформаційну безпеку держави, яка є частиною державної безпеки. І війна стала тією призмою, через яку бачимо, що в законодавстві мають бути прописані додаткові норми. Крім того закон “Про медіа” – це один із критеріїв, необхідних для початку переговорів про вступ України до ЄС. Адже реформування медіа було однією із перших вимог Європейського Союзу. І тепер, після набуття Україною статусу кандидата, цей акцент не змінився», — зазначила Ірина Констанкевич.
Під час візиту до редакції нашої газети народна депутатка також вручила головному редакторові, директорові ПП «Редакція газети «Полісся» Петрові Трофимчуку подяку комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики Верховної Ради України з нагоди Міжнародного дня солідарності журналістів. Удостоєний відзнаки Петро Сидорович “за унікальний досвід роботи місцевого ЗМІ у часи суспільних трансформацій.”
Тетяна ПРИХОДЬКО.