Незалежна громадсько-політична газета

Отримав мандат довіри — звітуй перед виборцями

Важливою складовою політичної культури навіть на місцевому рівні є передусім взаємодія депутатів із мешканцями громади. Адже обранці вирішують ряд важливих питань, що стосуються комунальних послуг, доріг, медичного обслуговування, освіти, розподілу землі тощо, наділені правом розподіляти бюджетні кошти, забезпечувати соціально-економічний та культурний розвиток. А тому вони повинні усвідомлювати свою відповідальність перед громадою і обов’язково комунікувати з нею. 

завантаження

Одним із методів цієї взаємодії з виборцями є, зокрема, звіт.
Відповідно до законодавства депутати міської ради повинні звітуватися про свою діяльність не рідше одного разу на рік. Наприкінці 2021-го Камінь-Каширська міська рада прийняла рішення, яким визначила орієнтовні строки проведення цих звітів.
Так, обранці органу місцевого самоврядування повинні були розповісти виборцям про свою роботу за 2020-2021 рік ще до 31 грудня 2021 року. Зараз, до 15 січня 2022 року, вони зобов’язані проінформувати міську раду про результати обговорення їхніх звітів, а також зауважень і пропозицій, висловлених виборцями на адресу ради, її органів, та про доручення, надані депутатові у зв’язку з його депутатською діяльністю.
Крім того інформація про звітування має бути розміщена на офіційному веб-сайті міської ради до 1 лютого 2022 року. Не гірше було б, якби обранці народу звітували перед своїми виборцями у публічній площині — через ЗМІ.
Контролювати, як виконується така вимога, зокрема у Камінь-Каширській міській раді, буде постійна комісія з питань законності, депутатської діяльності та етики.

Тетяна ПРИХОДЬКО.

ПУБЛІКАЦІЇ

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *