Незалежна громадсько-політична газета

Діяльність приватних лісопилень навертають у легальне русло

Діяльність деревообробних цехів та підприємств, що функціонують на території Камінь-Каширщини, є досить прибутковою та затребуваною на ринку, а відповідно і додатковим джерелом надходжень до бюджетів громад. Втім не всі суб’єкти господарювання реєструють свій бізнес, а отже ухиляються від сплати податків, офіційного працевлаштування найманих працівників.

unnamed (69)

Як поінформувала очільниця виконавчої гілки влади району Ольга Ващук, на території укрупненого Камінь-Каширського району функціонує понад 200 пилорам, з яких значна частина працює нелегально. Відтак, аби узаконити роботу лісопилень, створено профільну комісію з обстеження та легалізації роботи згаданих об’єктів та ліквідації незаконного обігу деревини, що здійснює комплексні перевірки деревообробних підприємств.

За словами Ольги Ващук, активна робота комісії стартувала з квітня цього року та триває дотепер. Загалом у ході проведених рейдів на території Камінь-Каширської та Сошичненської громад обстежено більше півтори сотні об’єктів господарювання. Встановлено, що серед них понад тридцять власники використовують їх для власних господарських потреб. Шістдесят п’ять працюють у законному руслі, натомість більше десятка зареєстрували діяльність лише після перевірок. Власникам решти поки що несанкціонованих пилорам, а їх налічується аж до пів сотні, надіслано рекомендаційні листи з пропозиціями оформити підприємницьку діяльність. Щоправда робити це вони наразі не квапляться.
— Робоча комісія здійснює щотижневі перевірки для того, аби незаконослухняні громадяни нарешті вивели свій бізнес з тіні. Лісопильні, що діють поза правовим полем, присутні чи не в усіх селах. Зокрема під час проведених нещодавно перевірок лише в Стобихівці виявлено 15 суб’єктів господарювання, які не оформили належним чином свою діяльність. Тому тісно співпрацюємо із правоохоронними органами, податковою та лісгоспами. До слова, до єдиного реєстру досудових розслідувань внесено 26 повідомлень про незаконні рубки лісу. Зауважу, що за використання нелегальної праці на роботодавців-правопорушників чекає посилена відповідальність. Члени робочої групи перевірятимуть осередки порушення трудового законодавства повторно разом з інспекторами праці, — наголосила Ольга Ващук.
Леся МІНІБАЄВА.

ПУБЛІКАЦІЇ

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *