Незалежна громадсько-політична газета

Світлана Сулік лікує людей унікальними методиками

20210330_134914Робота з кістками і м’язами – річ надзвичайно відповідальна й потребує глибоких знань і багатого досвіду. Особливо, що стосується одного з чільних напрямків східної медицини: акупунктури (вколювання голками) або акупресури (натискання) спеціальних точок на тілі людини. У комплексі з медичними знаннями такі навики допомагають вирішити багато проблем із здоров’ям. У цьому переконалася камінь-каширський невролог Світлана Сулік.
Світлана Сулік — лікар-невролог вищої категорії, має міжнародні дипломи по акупунктурі, масажу, мануальній терапії, вміє робити найскладніші ін’єкції блокади і бачить проблеми опорно-рухового апарату людини неозброєним оком. Усе це стало можливим завдяки здобутому наполегливою працею досвіду та ідеальному знанню рефлекторних точок на тілі людини.

20210318_10515220210318_105821Світлана Іванівна займається голковколюванням і лікувальними масажами уже більше 40 років, позаяк у комплексі з неврологічними методами діагностики та лікування це дозволяє, з-поміж усього іншого, швидко усунути больовий синдром, істотно прискорити процес відновлення ослаблених м’язів чи покращити роботу фізіологічних систем організму.
— На тілі людини є близько 3 тисяч «чарівних» точок, через які можна впливати на її стан та самопочуття. Зокрема, лікувати біль у спині та багато хронічних захворювань. Єдине — голками не можна лікувати інфекційних хвороб, онкохворих, вагітних (але не завжди) і маленьких дітей віком до 3-х років. Щоправда на ці точки в малечі можна діяти засобами пальцевого масажу. Зокрема, при ураженні центральної нервової системи (ДЦП), — ділиться досвідом лікарка.
Прихильники китайської медицини користуються спеціальними методиками для кожної хвороби. Досконало оволоділа ними і Світлана Іванівна. Фактично з 1984 року, коли почала займатися голками і вивчати рефлекторні точки, вона те й робить, що освоює нові аспекти лікування людського тіла за східними практиками. Навчалася рефлексотерапії у професорів Івана Самосюка та Євгенії Мачерет, яка у 1977 році створила службу рефлексотерапії в Україні і поставила цей розділ медицини на наукову основу. Пізніше закінчила спеціальні курси по акупунктурі і голкорефлексотерапії, а у 1995 році пройшла навчання у китайців. Отримала міжнародний диплом і завдяки своїм унікальним знанням 16 років проводила прийом у польській приватній клініці міста Козеніце. Мала багато пацієнтів. Але й на цьому не зупинилася: пройшла курси по класичному та пальцевому масажу, навчилася колоти блокаду в потрібні точки, вправляти суглоби і лікувати облисіння. А коли обидва сини Роман та Володимир також обрали професії лікарів, активно співпрацювала з ними, ділилася досвідом і черпала від них нові знання. Результатом плідної наукової роботи стали два патенти на корисні моделі: спосіб відновлення кровотоку у басейні хребтової артерії людини та спосіб визначення неврологічного дефіциту у пацієнтів з певними підтипами інсульту. А нещодавно Світлана Сулік ще й підтвердила вищу категорію по неврології і відкрила приватну практику.
20210318_10540020210318_105459Поглиблювати свої знання і вміння Світлану Іванівну мотивувала внутрішня потреба у самовдосконаленні, адже переконана, що медицина не може бути сталою, це – постійне навчання. Тим паче, що усе плинне. Так, зауважила на особистому досвіді лікарка, добре знайомі усім остеохондрози та радикуліти колись лікувалися легше. А зараз через харчування, спосіб життя, стресові ситуації й середовище навіть поняття «здоров’я» об’єктивно змінилося й ускладнилося.
– Якщо не поправиш вивихнутий суглоб – довіку болітиме. Як медиків, нас вчили робити рентген і дивитися чи немає переломів, вивихів. Однак якщо затисло нерва і є підвивих, то цього на знімку не побачиш. Але щойно людина до мене заходить, я відразу помічаю її вади. Досвід – велика справа, – підкреслює моя зпіврозмовниця. – Це припало мені до душі, тож вирішила додатково пройти курси по мануальній терапії та масажу в столичному Інституті травматології та ортопедії НАМН України (так звані касьянівські курси).
Пересвідчилася Світлана Сулік і в тому, що неврологія, голкотерапія і масажі органічно поєднуються. Все ж пальцевий масаж може робити тільки той, хто володіє знаннями про рефлекторні точки на тілі людини. Те ж актуально для ін’єкцій блокади та багатьох інших процедур. У цілому, вона робить усі неврологічні маніпуляції. А що китайці паралельно навчали лікуватися травами, то застосовує ще й фітологію. Крім того, освоїла методику кінезетерапії (метод лікування опорно-рухового апарату та суглобів кінцівок рухом). Зосібна, це спеціальний масаж, витягування і різні техніки лікувальної зарядки.
Світлана Іванівна розповідає, що останніми роками люди значно частіше приходять з проблемами, ефективне лікування яких, окрім медикаментозної терапії, потребує застосування голковколювання, акупресури, мануальної терапії та кінезетерапії, часто – із вправлянням суглобів. Пацієнти різного віку зверталися з больовими синдромами, паралічами лицьового нерва та затримкою сечі. Пригадує випадок з практики: 9-річному хлопчику неодноразово змушені були спускали сечу катетером, але проблему вдалося розв’язати за 2 сеанси акупунктури. Вона також успішно лікує облисіння (навчилася у професора Самосюка і китайців). Каже, за кілька курсів у пацієнтів виростало волосся. Опісля за їх рекомендацією лікуватися до камінь-каширської лікарки зверталися люди навіть з Москви.
Є багато різних методик впливу на точки потоку енергії людини, система яких визначає її самопочуття. Усі Світлана Сулік знає напам’ять і може показати не дивлячись. Тим паче, їх дію використовує комплексно. Аби не видатися сухими теоретиками, опишемо на реальному прикладі, як це працює.
У однієї жінки внаслідок падіння стався підвивих і затиснення плечового сплетіння у суглобі. Зі слів пацієнтки, через певний проміжок часу вона вже не могла руки підняти вище голови. Ні уколи, ні знеболювальні препарати не допомагали. Відчула, що атрофується м’яз і «рука нижче плеча наче закрутилася». Однак, переконує пані Н., підхід Світлани Іванівни допоміг їй. Уже після другого сеансу комплексного масажу болі зменшилися і рука стала рухливішою.
– Все в житті вивчається рухом. «Читаю» людину по поставі, м’язах, жестах і міміці. Руками пройшлася по спині і перевірила, де болить, які м’язи напружені. Багато що можна зрозуміти по кісточках і горбиках. Тут нервовий дефіцит. Наразі визначила, де найбільше болить, зняла набряк і запальний процес. Вправила підвивих. Наступного разу, може, по-іншому доведеться робити масаж. Залежно від результату, – прокоментувала свої дії під час прийому Світлана Іванівна. – Це те ж, що із туфлем, який тисне: будеш так ходити – натреш до ран, які почнуть ятритися. Вчасно знімеш його – і лікування не треба буде. Я те саме роблю, тільки руками.
Невролог-остеопат зробила висновок, що у цьому випадку, аби кардинально змінити ситуацію на краще, необхідно провести щонайменше 5 сеансів масажів, адже проблема задавнена. Крім того, переконана лікарка, не можна ігнорувати медикаментозного лікування та традиційної діагностики, адже це допоможе уточненити діагноз. Саме тому такими речами, як лікування альтернативними методами, найперше повинні займатися лікарі, які здатні побачити найменші зміни й супутні фактори. Бо окрім дактильних відчуттів, доступних кожному, потрібно також враховувати глибину ураження, специфіку кровообігу пацієнта та інші індивідуальні особливості.
Додамо тільки, що рефлекторний масаж, мануальна терапія та кінезетерапія на сьогодні вважаються одними із найбільш ефективних. Результати впливу на певні точки, розташовані на тілі, відчутні на внутрішніх органах, суглобах і м’язах. А в країнах Європи, США і Канади давно та успішно застосовують таку терапію (зокрема із застосуванням голок) в лікуванні внутрішніх органів, больових синдромів у спині, у стабілізуванні тиску, зменшенні головного болю, напруги тощо. Тож, певним чином, через Світлану Сулік Камінь-Каширщина стає ближчою до світового досвіду.
Іванна ВЕЛИЧКО.

Please enter banners and links.

ПУБЛІКАЦІЇ, ЗДОРОВ'Я

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *