Незалежна громадсько-політична газета

Нові освітні засоби навчання — нові можливості

Далеко не кожен міський заклад забезпечений обладнанням так, як Раково-Ліський ліцей

1Навчання у Раково-Ліському ліцеї — це не просто вивчення того чи іншого матеріалу, це ще й підготовка дітей до майбутнього. Такий висновок випливає з того, що тут завжди особливу увагу приділяють тому, щоб постійно крокувати в ногу з часом. 

Відтак нові технічні засоби навчання давно ввійшли в практику освітнього процесу в Раково-Ліському ліцеї. Тут учителі розуміють, що це є ефективний інструмент, який підсилює можливості функцій педагогічної праці. А дирекція у свою чергу особливу увагу надає оснащенню закладу новим обладнанням і використовує усі можливості, щоб віднайти кошти на розвиток технічного забезпечення. У результаті для ліцею знову вдалося придбати нові планшети, комп’ютери, мультимедійне обладнання, 3D-принтер на сотні тисяч гривень.

2

Без имени-1

— На початку 2020 року почала впроваджуватися урядова програма «Спроможна школа для кращих результатів». Зваживши свої можливості, оцінивши перспективу, у ліцеї було вирішено запропонувати свій проект розвитку закладу. Він був погоджений у відділі освіти, молоді та спорту РДА Віктором Пасем, а також в управлінні освіти і науки облдержадміністрації та обраний для реалізації, — розповідає Олександр Кузьмич, директор опорного закладу, звертаючи увагу на важливість придбаних речей за підтримки держави.
А закупили ліцеєві сучасне обладнання для кабінетів інформатики, фізики, хімії, біології. Коштувало воно 667 тисяч гривень. Але найбільше тішаться в закладі придбаним комплектом акустичного обладнання за 133 тисячі гривень. Завдяки йому у закладі зможуть обладнати медіа центр.

— Є думка створити ліцейну редакцію, зробити відеопункти (наприклад, на кожному поверсі розмістити телевізори, під’єднавши до пункту сповіщення) та розбавити життя ліцеїстів цікавинками, — ділиться намірами директор.
Він переконаний, що ліцеїсти долучаться до цього із великим задоволенням.
До речі, завдяки державній підтримці Раково-Ліський ліцей придбав також мультимедійну дошку, мультимедійну панель, 14 комп’ютерів, 22 планшети із підзарядним модулем.
— Нове обладнання дасть можливість і педагогам, і здобувачам освіти в режимі онлайн отримувати оперативну інформацію та долучатись до участі і презентації проєктів, обмінюватись інформацією з учнями інших міст. А ще діти навчатимуться використовувати планшет як інструмент для навчання, а не просто як іграшку, — каже Олександр Кузьмич.
Іще одним важливим придбанням для сільського ліцею Олександр Павлович вважає 3D-принтер. Адже далеко не кожен навіть міський навчальний заклад освіти має цю технологічну новинку.
— 3D-принтер – це просто скарбниця для створення роздаткових матеріалів від початкової ланки до профільних предметів, — зауважує керівник навчального закладу. — Ним можна надрукувати моделі для вивчення різних процесів на уроках хімії, геометрії, фізики тощо. З його допомогою можна навіть щось полагодити, видрукувавши зламану деталь.
А ще педагоги кажуть, що 3D-принтер сприяє розвитку логіки, просторового уявлення, точності та творчості, допомагає набувати навиків у програмуванні і таке інше.
Одним словом, завдяки ось таким технологічним новинкам у Раково-Ліському ліцеї дітей не просто навчають, а готують до сучасного життя та бути конкурентними.

Тетяна ПРИХОДЬКО.

Please enter banners and links.

ПУБЛІКАЦІЇ, Освіта

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *