Незалежна громадсько-політична газета

Відшкодування за підтоплення не буде?

unnamed (4)

Схоже, найпопулярніше питання останніх днів відразу містить у собі відповідь: сподіватися немає на що. особливо зараз.

Внаслідок підтоплення сільськогосподарських угідь люди частково або повністю втратили урожай і, відповідно, понесли збитки. І хоча на початках у постраждалих жевріла надія, що держава виплатить компенсацію, обставини переконують у зворотньому. Адже за рішенням регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій масштаби місцевих підтоплень не відповідають рівню надзвичайної ситуації, визначеному Постановою № 415 Кабінету Міністрів. Відтак, повідомляють в ОДА, про відшкодування від держави для волинян наразі не йдеться.

Як неодноразово на різного рівня обговореннях зазначив очільник управління ДСНС в області Володимир Грушовінчук, від повені на Волині не постраждали навіть 1% сільськогосподарських угідь, річки вийшли на заплаву лише на 3 сантиметри, що властиво для північних районів області. Тому, за попередніми даними, масштаби підтоплень не підлягають також під надзвичайну ситуацію місцевого рівня – для цього необхідно зафіксувати збитків на 10 мільйонів гривень. У такому разі можна було б говорити про компенсацію, яка в обов’язковому порядку лягла б на плечі місцевих бюджетів (районного чи обласного). Нині ж, щоб допомогти господарникам, яким велика вода вдарила по кишені, треба шукати інші джерела. Але і в державній казні, і в місцевих бюджетах грошей катма. Тому, щоб не обіцяли чиновники, варто зберігати здоровий глузд і не плекати марних сподівань.

Водночас дані не є остаточними, адже районні комісії ТЕБ та НС у співпраці з органами місцевого самоврядування продовжують роботу з визначення розмірів завданих збитків від дощових паводків, аби на підставі експертних висновків проаналізувати рівень можливої надзвичайної ситуації на своїх територіях. Завідувач сектору мобілізаційної та оборонної роботи, взаємодії з правоохоронними органами та з питань цивільного захисту Камінь-Каширської РДА Валерій Головейчук повідомив, що станом на 17 липня ц.р. на території району підтоплено 59 населених пунктів, 137 будинків, 4376 присадибних ділянок, затоплено 5952 гектари території, з них 4082 гектари – сільгоспугіддя. Загалом складено 3586 актів про затоплення, сума завданих збитків уточнюється. Однак від жителів міста та району все ще продовжують надходити повідомлення про підтоплення, не втрачають пильності і надзвичайники. Одночасно, зауважив Валерій Іванович, на Камінь-Каширщині ведеться робота не тільки з подолання наслідків паводків, але й вживаються заходи для запобігання повторних підтоплень. Зокрема, на території Мельники-Мостищенської та Раковоліської сільських рад проводилась очистка шлюзів та меліоративних каналів спецтранспортом, на що з резервного фонду районного бюджету було виділено майже 27 тисяч гривень. На польдерних меліоративних системах району зараз працює 2 насосні станції Камінь-Каширської експлуатаційної дільниці Ратнівського МУВГ. Також було задіяно ресурси для розчистки каналів і проводиться постійний моніторинг рівнів води на річках та меліоративних мережах, здійснюється посилений контроль за технічним станом гідротехнічних споруд. Крім того, райрада подала керівництву регіонального офісу водних ресурсів у Волинській області клопотання щодо виділення коштів, зокрема, на ремонт насосно-силових агрегатів на насосних станціях та ремонт захисних дамб вздовж річки Цир між селами Видерта та Ворокомле, які були знищені вогнем під час пожежі на торфовищах.
Аби якось прояснити ситуацію, наразі важливо підрахувати приблизні збитки, а це – складна процедура. І хоча цифри вражають, все ж навряд чи вийде компенсувати втрати, які понесли господарники району.
Іванна ВЕЛИЧКО.

 

Передрук або використання у будь-якій формі матеріалу без письмової згоди редакції заборонено!

НОВИНИ

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *