Незалежна громадсько-політична газета

Коли інтереси сільського голови вище потреб громади

ч1Давно назріла потреба реформувати систему влади на рівні місцевого самоврядування. Бо так жити далі неможливо. Для прикладу, Черченський сільський голова Юрій Соколов не морочить голову, як розвивати територію сільради. На першому плані у нього інша проблема — як побільше висмоктати коштів із сільського бюджету у свою кишеню.

ч2

І це не порожні слова. Задля досягнення мети Юрій Анатолійович постійно вдається до порушення вимог чинного законодавства щодо скликання сесійних засідань: не вивішуються оголошення в людних місцях про дату, час і порядок денний сесійного засідання; депутатів повідомляють про скликання сесії у телефонному режимі менше ніж за добу або й за декілька годин. Мене, як депутата, взагалі не повідомляє про скликання сесії. Так було і 4 грудня минулого року. Із 14 депутатів на сесію запросив лише 8, тобто тих, хто угідний. Сесію проводить в основному у приміщенні сільради о 13 годині. Я прийшов за п’ять хвилин до цього. У кабінеті бухгалтера був святково накритий стіл. Юрій Соколов, помітивши мене, вискочив назустріч і сказав, що мене не запрошував і сесії не буде. Я своєю чергою запитав, чому ж тоді вісім депутатів стоять біля стола. “Це у нас святкове засідання”, — відповів голова. Я відповів: святкові засідання можете проводити у відповідних для цього місцях (у барі, ресторані або ж у себе вдома), я ж прийшов на сесію. Тоді Юрій Соколов забрав зі столу кілька пляшок, закуску і з двома депутатами поїхав у невідомому напрямку.
Того дня сесія так і не відбулася. Хоча ще збиралися і пан Соколов щедро обіцяв, якщо депутати проголосують за виділення йому премії, то він ці кошти поверне і використає на благо громади.
Врешті сесія відбулася 19 грудня. Мене, як завжди, ніхто не повідомляв. У порядку денному окрім інших значилися питання про внесення змін до сільського бюджету на 2019 рік, зокрема, спрямування 90 тисяч гривень на оплату праці працівникам сільради, про преміювання сільського голови в розмірі 500% (!!!) місячного посадового окладу із врахуванням доплат за ранг і вислугу років (тобто 9945,00 х 5 = 49725 грн.). Депутати без обговорення питання почали підписувати відповідне рішення. Я виступав категорично проти такого розподілу: за які заслуги Соколову виділяють премію в розмірі майже 50 тисяч гривень? Але “святкове засідання” дало свій результат.
Хочу звернути увагу читачів і на той факт, як використовувалися кошти вільних залишків у попередні роки. Із листопада 2016 року по червень 2017 року Юрій Соколов своїми розпорядженнями преміював свою дружину, з якою начебто є розлученим, проте проживають спільно в одному будинку, у розмірі 60 200 гривень. Дані розпорядження на сесіях не озвучувалися і не розглядалися. Аналогічне було у жовтні 2018 року (премія склала 7 527 гривень, розпорядження голови на сесії не озвучувалося). На сесії 11 квітня минулого року я вніс пропозицію надати матеріальну допомогу жительці села Наталії Панасівні Ферчук для лікування сина. Депутати промовчали, а Соколов сказав, що вона в нас не працює. Хоча голова добре знав, що згадана жінка — мати-героїня восьми дітей, у яких помер батько. Натомість депутати підтримали пропозицію надати Соколову матеріальну допомогу в розмірі 16 800 гривень. Ось так сільський голова проявляє до жителів сільради милосердя і дотримується принципу соціальної справедливості.
Юрій Соколов “вміло” використовує угідних депутатів, їхні некомпетентність, безпринциповість, безпорадність у розподілі коштів сільського бюджету. Вважаю такий депутатський склад недієздатним, що заслуговує на розпуск. Адже громада довірила народним обранцям захищати її інтереси, а не продаватися за 100 грамів і хвіст від оселедця та чашку кави! Невже ви не бачите, у якому стані огорожа біля Обеліска Слави на честь пам’яті загиблих односельчан на фронтах Другої світової війни? А яким непривабливим є приміщення сільської ради! А чому досі не підключене альтернативне джерело енергії, на що потрачені немалі кошти, яке мало сяяти ще у 2018 році? Є іще багато інших проблем у селі. Натомість бачимо інше — у Юрія Соколова інші інтереси.
На мої законні вимоги надати копії протоколів сесійних засідань ради, копії їх рішень, відомості про заробітну плату працівників сільради Юрій Соколов не реагує.
Окремі дії Юрія Соколова можна кваліфікувати як порушення, відповідальність за які передбачена антикорупційним законодавством. Але неодноразові звернення до правоохоронних органів, на жаль, жодних наслідків не дали. Тож прошу Камінь-Каширський відділ поліції вважати цю публікацію офіційним зверненням щодо розслідування порушень законодавства, зокрема, ч.10 ст.49 ЗУ “Про місцеве самоврядування в Україні”, статей 14 і 15 ЗУ “Про статус депутата місцевої ради”, допущених Черченським сільським головою Юрієм Соколовим.
Анатолій ДЗЕНІК,
депутат Черченської
сільської ради.

ПУБЛІКАЦІЇ

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *