Незалежна громадсько-політична газета

Екзотичні фазани відтепер є і на Камінь-Каширщині

 

 л5 unnamed (2) 15-21-2Сто фазанів, серед яких вісімдесят самок і двадцять самців, випустили на волю в урочищі Комарниця камінь-каширського осередку товариства мисливців і рибалок. Ці воль’єрні птахи, котрих доправили до нас із Запорізької області, є першими пожильцями даного виду у нашій місцевості. До речі, на закупівлю пернатих витратили більше двадцяти тисяч гривень із щомісячних внесків членів товариства.

Таким чином у районі прагнуть відновити популяцію цих колоритних птахів. Адже загалом у межах всієї Волині чисельність птаства надзвичайно мала. Обмаль навіть диких качок, на яких можна було б полювати, зазначають затяті мисливці.

Західні регіони України раніше вважалися не надто сприятливим ареалом для розведення фазанів передусім, ймовірно, через зміну кліматичних умов. Попри те є надія, що пташка приживеться у нас. Крім того, морози для них не надто страшні. Єдина загроза — багато снігу. За таких умов птиця не зможе віднайти собі корму.

Як зазначив голова районної організації УТМР Валентин Богач, тепер треба з усіх сил намагатися зберегти популяцію та створити сприятливі умови для розмноження фазанів. Зокрема, відстрілювати лиса, контролювати бродячих котів та собак. Певна частина птахів гине у період розмноження. Так, у боротьбі за самку самці ладні заклювати один одного до загину.

— Якщо вже весною цього року ми матимемо змогу побачити потомство, то це буде великим досягненням. Позаяк, процес розведення фазанів є досить тривалим. Водночас важливим фактором залишається свідомість та добросовісність людей. Бо не секрет, що серед мешканців району можуть знайтися охочі підстрелити легку здобич. У нашому краї фазан прирівнюється до червонокнижного птаха, тут він є особливо рідкісним. Натомість на Півдні чи на Сході країни їх вдосталь. Відтак закликаю шанобливо ставитись до цих пернатих, нехай приживаються. Варто нагадати, що полювання на цього птаха у найближчі роки заборонене, — застерігає Валентин Анатолійович.

Леся Мінібаєва.  Фото автора та Віктора ЛІТВІНЧУКА.102323

 

 

Please enter banners and links.

НОВИНИ
Tagged

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *