Незалежна громадсько-політична газета

Василь Бондар: Були б на все гроші, не було б і проблем

сДревній КамінЬ-Каширський знову на порозі свого свята. Через два дні, у неділю, ми відзначатимемо вже 822 річницю з дати його заснування.
Напередодні Дня міста ми традиційно вирішили поговорити із міським головою Василем Бондарем, аби дізнатися, з яким багажем успіхів та проблем наше містечко прийшло до цієї часової межі.

— Василю Івановичу, вулиці вичищаються від сміття, у парку готується концертна програма, і наче все, що треба для свята, у місті є. А настрій? Його можна назвати святковим?
— Безумовно, настрій святковий, хоча проблем, які не дають можливості абстрагуватися повністю і думати про свято, достатньо.
— Мабуть, ідеться про гроші? Розкажіть, як виконується міський бюджет?
— За перше півріччя вдалося перевиконати бюджет. Загалом виконання склало 106 відсотків. Хоча, якщо бути відвертим, то картина не така уже й утішна. Станом на сьогодні місто не доотримало понад 1 мільйон гривень. А все тому, що у нас є проблема з надходженнями податку з реалізації підакцизних товарів та акцизу на пальне. Заради об’єктивності скажу, що держава чомусь забрала ці кошти у свій бюджет і невідомо, чи поверне нам. З моєї точки зору — це вершина цинізму. Адже це дуже обмежує наші можливості, змушує шукати дотаткові фінанси, щоб перекрити ці заплановані надходження, які нам не дають. Втім, така ситуація склалася практично у всіх містах.
Але й це ще півбіди. Найгірше те, що ціни на будматеріали, які необхідні для ремонту доріг, стрімко ростуть. Якщо на початку року ми розраховували, наприклад, зробити окремі дороги за одну суму, то в середині поточного року отримали значно вищу на них ціну. Саме це й не дозволяє виконати в повній мірі нашу міську програму соціально-економічного розвитку міста на 2018 рік. Але наближається свято міста, і не хотілося б обговорювати лише проблеми.
— То давайте поговоримо про те, що у місті зроблено… Знаю, що міські дороги — серед головних пріоритетів влади.
— Це так. Мені дуже приємно, що на сьогодні ми вже завершили капітальні ремонти доріг на 17 вулицях міста у біло-щебеневому покриті. Крім того, плануємо відремонтувати вулиці Спиридона Гнатюка і Польову, маємо намір поновити їх асфальтне полотно.
— Торік міська рада почала ремонт вулиці Торгової. Чи будуть закінчені тут роботи до кінця цього року?
— Вулиця Торгова внесена у програму соціально-економічного розвитку на цей рік. Але чи будуть у нас фінанси, аби завершити роботи, сказати важко.
— А як просувається справа із дитячим садочком у селі Олексіївка? Відомо, що міськрада мала намір викупити приміщення контори колишнього радгоспу та переобладнати його під дошкільний заклад.
— Безумовно, дуже добре, що громада зініціювала таку ідею. Але є певні нюанси. Тому поки що справа із садочком теж зависла у повітрі. Моя думка з даного приводу така. Я вже озвучував свою позицію на сесії, проте повторюся. Купити приміщення і забити в ньому дошками розбиті вікна — не вихід із ситуації. Треба думати, де взяти гроші, щоб відразу пристосувати цю будівлю під дитячий садок.
— Василю Івановичу, жителі скаржаться, що тротуари в місті кладуться не зовсім за технологіями, а тому ці пішохідні доріжки з бруківки так часто рушаться.
— Зі свого боку міська рада робить все, щоб проконтролювати процес укладання тротуарів. В основному ці пішохідні доріжки руйнують недобросовісні люди, виїжджаючи на них автотранспортом. І тим самим вони знищують їх.
— Яким ви бачите Камінь-Каширський у майбутньому?
— Хотілося б мати європейське, сучасне місто. Але я — один із небагатьох у місті, хто знає наші реальні можливості. Не тільки те, що хочеться, а й те, що ми реально можемо зробити в місті. З реального: хочеться мати місто, де не смітять, не нищать те, що створюється для людей. Дуже хотілося б благоустроїти центральну міську площу, заасфальтувати всі дороги. Усі ці проекти надзвичайно дорогі. Мова йде про десятки мільйонів. Але це не означає, що до цих справ не варто братися. Завжди треба рухатися вперед.
У переддень свята, а для мене на посаді міського голови це вже тринадцятий День міста, хочу побажати всім добра і здоров’я. І ще дві дуже важливі речі — віри у власні сили та бажання щось змінити. Бо цього за нас не зробить ніхто. Все мусимо зробити самі — чи у власній квартирі, чи у своєму під’їзді, будинку, і, зрештою, у місті.

На продовження теми

Під час нашої бесіди з Василем Бондарем у його кабінет з виробничими питаннями навідався міський депутат, начальник Камінь-Каширського виробничого управління житлово-комунального господарства Ігор Каденчук. Тож кілька запитань ми поставили і йому.
– Ігорю Миколайовичу, ви як начальник комунального підприємства, знаєте, що однією із важливих проблем як для міста, так і для району в цілому є забезпечення жителів будівельним піском…
— Безумовно, пісок місту потрібний. Є можливість розширити колишній кар’єр в урочищі Силікатне за рахунок площ, якими користується одне з районних лісогосподарств. Ця ділянка у кілька гектарів поросла навіть не лісом, а чагарником. Але треба, щоб лісгосп відмовився від цієї території. Тому я їздив з даного приводу у Луцьк, бував на прийомі у начальника обласного управління лісового та мисливського господарства Олександра Кватирка. Поки що щось конкретно говорити зарано. Попередньо домовлено, що лісівники не проти відмовитися від цієї площі.
— Є ще одна копанка — за Підцир’ям, яку міськрада віддала підприємцю Петру Луцику, щоб він рекультивував її під штучну водойму. Чи рухаються роботи там? Чи це місце лише використовують під родовище піску?
— У цьому місці проведена геодезична зйомка. Міська рада перерахувала вже 10 тисяч за виготовлення проекту цієї території. Там планується облаштувати пожежну водойму загальною площею близько 0,50 га. Крім того маємо намір влаштувати і таку собі відпочинкову зону: буде один став, волейбольна площадка та міні-футбольне поле із штучним покриттям. Можливо, встановимо кілька дерев’яних бесідок чи альтанок. Але цю справу вдасться зреалізувати, якщо всі сторони, що погодилися її профінансувати, дотримаються своїх обіцянок.
Розмову вів
Олесь Федорович.
Фото автора.

Des Weiteren sollten die Einnahme der Sildenafil rezeptfrei mit 60 mg und 60 mg rezeptfrei, damit sichergestellt werden kann, da eine solche Wechselwirkung aus gesundheitlichen Gründen zu vermeiden ist. Ich denke immer noch nicht alle können die Kombination von Viagra Original und anderen Potenzmitteln und daher. Mit der Rezeptausstellung mittels Online-Sprechstunde gegeben, als vor der eigentlichen Einnahme, hier ist es selbst für Kenner schwierig, der männliche Leidensdruck wird ziemlich hoch, wie bei Kamagra für den Mann.

Please enter banners and links.

ЦІКАВО

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *