Незалежна громадсько-політична газета

Найкращий засіб уберегтися від кору — щеплення

В Україні має місце спалах кору – одного з найбільш заразних захворювань, відомих у світі. За 2017 рік зафіксовано 4782 випадки захворювань на цю недугу. Тривожна ситуація щодо захворювання на кір склалася нині у столиці України — місті Києві, де згідно з офіційною статистикою зареєстровано близько ста випадків захворювання. Що стосується Камінь-Каширщини, то на наших теренах сьогодні не зафіксовано жодного випадку захворювання кором. Очевидно, стривожені ситуацією в країні, люди приходять у медзаклад і проводять щеплення — і дорослі, і діти. Вакцини маємо достатньо, уся вона бельгійського виробництва, тобто та, якою вакцинується уся Європа.

870495

Варто коротко зупинитися на клінічних характеристиках цього небезпечного захворювання. Отже, кір передається від людини до людини повітряно-крапельним шляхом. Це інфекційна хвороба. Вона вражає всі вікові групи, незважаючи на те, що найчастіше хворіють саме діти. Діти віком від 1 до 6 років інфекцію переносять набагато легше.
Спочатку кір можна сплутати зі звичайною застудою, так як симптоми однакові – кашель і нежить. Однак на другий-третій день підвищується температура, з’являються відчуття нездужання і головний біль. Слідом температура проходить, але кашель і нежить посилюються. Після з’являється набряклість обличчя і запалюються очі. На четвертий-п’ятий день з’являється перший висип у роті і на внутрішній стороні щік. Пізніше знову піднімається температура, обсипає все тіло.
Крім того, кір характеризується вираженою інтоксикацією, лихоманкою, запальними процесами з боку дихальних шляхів, нерідко кон’юнктивітом.
Крім цього, кір дуже небезпечний своїми наслідками, оскільки сильно знижує імунітет. Хвороба може продовжитися запаленням дихальних шляхів – спричиняє бронхіт або пневмонію, а також запалення середнього вуха. Вірус також залишає відбиток і на нервовій системі, що може привести до запалення головного мозку – енцефаліту.
Варто наголосити, що ліків від кору не існує, єдиний надійний метод профілактики захворювання – вакцинація. Так, вакцина, як і будь-які інші препарати, може мати побічні дії, проте ризик ускладнень після кору незрівнянно вищий, аніж ризик проявів після щеплення. З 1000 людей, які заразилися кором, 1 помирає, 1 хворіє на енцефаліт, а 50 отримують тяжкі ускладнення, від яких страждають усе життя.
Вакцину закуповує МОЗ і в будь-якій державній поліклініці вакцинацію роблять безкоштовно дітям за графіком щеплень (в 1 рік та в 6 років). Якщо щеплення відсутнє через протипоказання, ігнорування батьків та певні складнощі, лікар може призначити додаткове щеплення і воно буде проведене дитині безкоштовно. «Це смертельне ігнорування для нації, якщо не вакцинуються люди. Вакцинуватися необхідно, це найдієвіший, найефективніший захід у всьому світі. Що стосується дітей – до 2006 року жорстко проводили недопускання не щеплених дітей до занять. Є директиви в законі України про захист від інфекційних хвороб: не щеплені діти не повинні перебувати в організованих колективах. На жаль, демократичний підхід привів до того, що ми маємо зростання захворювань на керовані інфекції», — зазначила міністр охорони здоров’я України Уляна Супрун.

Тамара БРОДОВСЬКА,
сімейний лікар Камінь-Каширської АЗПСМ.

НОВИНИ
One comment on “Найкращий засіб уберегтися від кору — щеплення

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *