Незалежна громадсько-політична газета

У змаганні за нове життя мають успіх

Одинадцять юних жителів Камінь-Каширщини стали призерами й чемпіонами міжнародного конкурсу, присвяченого творчості Лесі Українки. У ньому взяли участь майже вісім тисяч дітей з різних куточків світу.

5

Днями підбили підсумки Міжнародного (VІІІ Всеукраїнського, ХVІІІ Всекримського) фестивалю-конкурсу учнівської та студентської творчості імені Марії Фішер-Слиж «Змагаймось за нове життя!» Традиційно учасники виборювали першість у семи номінаціях: декламуванні, вокалі, аудіовізуальному творі, інсценізації, творі, малюнку, науково-пошуковій роботі.

До слова, статус міжнародного фестиваль набув з 2019 року. Роботи юних шанувальників творчості Лесі Українки надходять з усіх областей України, Криму, а також з Італії, Норвегії, Молдови, Грузії та інших держав. Відповідно й декламування поезій поетеси відбувається не лише українською, а й англійською, італійською, арабською, грецькою, російською мовами. Цьогоріч була рекордна кількість учасників – понад сім із половиною тисяч осіб. З них обрали лише кілька десятків призерів.

Серед переможців є й школярі з Камінь-Каширської громади. Так, чи не найбільше таких у ОЗЗСО «Пнівненський ліцей». Тут лише у номінації «Малюнок» аж 5 призерів.

6“Освітній заклад бере участь у цьому конкурсі вже другий рік поспіль. Восьмикласниця Марія Дроздик, зокрема, як і минулого року, знову здобула перше місце.

Серед призерів також подружки-семикласниці Діана Довжик (1 місце) та Анна Шеметюк (3 місце). Восьмикласник Максим Пугач виборов «срібло», а його рідна сестричка Анастасія стала чемпіонкою серед шестикласників.

А ось третьокласниця Аліна Бігун хоч і не посіла високих щаблів конкурсу, але має диплом про участь. Її робота виконана на високому рівні для її вікової категорії», — розповідає вчителька образотворчого мистецтва Пнівненського ліцею Наталія Ярошик.

Когорту призерів, але вже у номінації «Декламація», поповнили також здобувачі освіти із села Велика Глуша. Третьокласниці Софія Мельник та Дарія Денисюк принесли в скарбничку рідного ліцею «бронзу». Другокласниця із Погулянки Софія Романчук здобула друге місце. А учениця третього класу ОЗЗСО «Камінь-Каширський ліцей №1 ім. Євгена Шабліовського» Анна Виндюк стала “золотою” призеркою.

1

Не пасуть задніх і вихованці початкової школи із села Котуш. Суддівський комітет вразила, насамперед, акторська майстерність та харизма третьокласників Тетяни Коваль та Владислава Свиридюка, які розчулили діалоговим декламуванням твору Лесі Українки «Мамо, іде вже зима».

2Діти посіли друге місце. Це, по суті, єдина дуетна заявка в районі, яка увінчалась таким успіхом. Діти є однокласниками й родичами.

Іванна ГАЙДУЧИК.

 

ПУБЛІКАЦІЇ

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *