Незалежна громадсько-політична газета

Герої поруч з нами

1

Ніщо так не об’єднує людей, як біда. Сьогодні ж вона на всіх одна — війна, АТО, хоч як би ми її не називали. Хтось бере у руки зброю і йде захищати рідну землю, а хтось допомагає фізично, фінансово чи морально. В прагненні підтримати наших відважних вояків єднаються і дорослі, і діти.

Для підтримки бійців, які воюють, школярі  ЗОШ І-ІІІ ступенів с.Видерта передавали листи, малюнки, писали вірші нашим односельцям, які перебували на Сході. Із малюнками учнів 3-А класу бійці сфотографовані і фотографія поміщена на сайті школи. Разом з педагогами учні долучалися до благодійних ярмарків, на кошти яких були придбані експозиції «Небесна сотня», «Вклоняємось і мертвим і живим» (воїнам-інтернаціоналістам), «На сторожі Вітчизни», «Назавжди в наших серцях», які є ефективним осередком виховання патріотичних почуттів.

Традиційно в січні, напередодні Дня Соборності і Свободи України, в школі проходить тиждень історії. В рамках цього тижня відбулися такі заходи: виховна година «Одна, єдина Україна» (6 клас), уявна подорож «Козацька доля – степ та доля» (5 клас), випуск стінгазети «Сила великої злуки», урок мужності «Ми вічні сини твої, Україно», виховний захід «Нам берегти тебе соборну і єдину, і нам твою історію творить».

Щоб віддячити своїм героям-землякам, учні організовують щирі, по-родинному теплі зустрічі.Одна з таких відбулася 21 січня.

Нелегко солдатам, які пізнали жахіття війни, адаптуватися до мирного життя. Спогади і тривожні думки про пережите бентежать їх щодня. Тож аби хоч якось допомогти їм розвіятися, не думати про війну, учні школи підготували для них музичний дарунок –  концерт.  На святі були присутні демобілізовані учасники АТО  Антонюк Віктор Іванович, Савчук Олександр Леонідович, Антонюк Юрій Миколайович, Капітула Віктор Петрович.

Своє захоплення і вдячність воїнам адресували учні 11 класу, які під час виступу згадали героїв Небесної Сотні, презентували відеоматеріали, що нагадали всім присутнім буремну зиму 2014 року. Всі учні школи з великою відповідальністю поставилися до підготовки заходу. Від кожного класу були представлені музичні номери

З трепетом і хвилюванням учні співали пісні про героїв АТО, про матерів звичайних українських хлопців, об’єднаних сьогодні спільною бідою та гордістю за своїх синів. Звучали слова щирої подяки і співчуття, адже наші воїни перебували під обстрілом смертоносних «градів», зазнали гіркоту втрати бойових побратимів і ризикували власним життям заради миру та спокою в нашій країні. Це свідчення справжнього патріотичного подвигу.

Самі ж демобілізовані учасники АТО були небагатослівними, дехто навіть ледве стримував сльози.

Хвилиною мовчання було вшановано пам’ять загиблого односельчанина Герасимика Дмитра Миколайовича та інших героїв, які загинули, захищаючи незалежність України.

На завершення зустрічі вчителі подякували учасникам АТО за те, що  завжди відгукуються на запрошення і приходять на зустрічі з учнями, адже вони є прикладом незламності,  мужності і героїзму. Це  справжні патріоти України.

Тетяна Грищук, педагог-організатор ЗОШ І-ІІІ ступенів      с.Видерта.

ПУБЛІКАЦІЇ

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *