Незалежна громадсько-політична газета

Повіт і госпітальний округ із центром у Камені не дозволять занепасти північній Волині

повіт госпітальМинулого тижня на сесії Волинської обласної ради депутат облради Анатолій Філюк від імені ще трьох депутатів від Камінь-Каширського району Анатолія Буська, Валерія Дунайчука, Леоніда Стефановича озвучив запит щодо повернення до питання створення четвертого госпітального округу на Волині на базі Камінь-Каширської ЦРЛ. Більшість депутатів облради підтримала його, а отже це може стати ще одним шансом переконати нову владу наблизити до жителів північної Волині якісну та доступну медичну послугу. Ініціатором цього звернення стала робоча група районної ради, що працює над питаннями децентралізації. Таким чином спочатку питання створення Камінь-Каширського госпітального округу розгляне Волинська обласна державна адміністрація, потім — Міністерство охорони здоров’я і Кабмін.

Також зазначимо, що згадана робоча група перебуває в активному пошуку шляхів до створення четвертого на Волині Камінь-Каширського повіту. Її члени разом з громадськими активістами, представниками міської та сільських рад вже взяли участь у обговоренні теми повітового поділу Волині в трьох прямих ефірах на телеканалі Аверс; взяли участь в обговоренні теми у Волинському ЦРМС; провели перемовини з керівниками сусідніх громад (Любешівщини, Маневиччини, Ратнівщини) щодо спільної розмови за “круглим столом” у Камені-Каширському. До речі, запланована ця зустріч на середу, 30 жовтня, і про неї ми розповімо у наступному номері «Полісся». Тема обговорення — створення четвертого повіту та госпітального округу на Волині: реалії, можливості, необхідність. На круглий стіл запрошені голова Волинської обласної ради Ірина Вахович, голови районних рад північних районів Волині, голови селищних та сільських рад, голови ОТГ, депутати обласної ради.
Тим часом зауважимо, що Волинська обласна адміністрація надіслала у Мінрегіон пропозиції щодо формування на території Волинської області чотирьох адміністративно-територіальних одиниць субрегіонального (районного) рівня, зокрема щодо формування Камінь-Каширського району в складі існуючих Камінь-Каширського, Любешівського, Маневицького (крім територій Колківської та проєктної Красновільської об’єднаних територіальних громад) і Ратнівського районів. Про це повідомляють у Камінь-Каширській районній адміністрації. На даний час пропозиції облдержадміністрації опрацьовуються. «За результатами опрацювання пропозицій заінтересованих сторін та з урахуванням сучасних вимог та європейських стандартів адміністративно-територіального устрою буде сформована узагальнена модель можливого адміністративно-територіального устрою субрегіонального (районного) рівня Волинської області та проведено публічне обговорення цієї моделі», — йдеться у листі від Директорату з питань розвитку місцевого самоврядування, територіальної організації влади та адміністративно-територіального устрою Міністерства розвитку громад та територій України, який нещодавно отримала Камінь-Каширська районна рада.

Тетяна ПРИХОДЬКО.

Please enter banners and links.

НОВИНИ
Tagged

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *