Незалежна громадсько-політична газета

Робота маршруток залежить від пасажирів

Зі зміною адміністративно-територіального устрою питання організації пасажирських перевезень зазвучало по-новому. Зокрема, виникла потреба відкриття нових та удосконалення існуючих маршрутів задля забезпечення комфортного доїзду мешканців до центрів громад і району. З іншого боку, вплинула на цей процес і пандемія коронавірусу: введення жорстких карантинних обмежень та зупинка транспорту посприяли активізації тіньових перевезень. Тож, якщо три роки тому Камінь-Каширський район був у лідерах стосовно організації пасажирських перевезень, то наразі ситуація погіршилася. У відділі економіки РДА зазначають, що сталося це значною мірою через тіньові перевезення. Звідси – ріст цін на квитки і ризик закриття рейсів. Тож доки потенційні пасажири надаватимуть перевагу «приватникам» перед офіційними перевізниками, ситуація не стабілізується. 

 

IMG-3c5dc004527c07fde3afd796fbf237f3-V

Усього за 2 години поліцейські склали 7 адмінпротоколів про зупинку авто на місці зупинки громадського транспорту

– Слід усвідомити просту закономірність: не буде пасажирів – не буде автобусного маршруту. Перевізник – це перш за все підприємець, який законно надає свої послуги, сплачує податки, організовує робочі місця тощо. Відповідно, він повинен заробляти, аби покривати свої витрати і стабільно працювати. Все ж автобус їздить регулярно за визначеним графіком і маршрутом. Натомість «нелегал» – коли йому зручно і вигідно (нині найбільш «прибуткові» – четвер та неділя, так звані ринкові дні). Надаючи перевагу другому, люди ризикують стати заручниками ситуації, коли офіційний перевізник відмовиться від маршруту через його збитковість, – коментує ситуацію начальник відділу економіки Камінь-Каширської РДА Олександр Нікітчук. Посадовець також зауважив, що сьогодні законодавство не забороняє підприємцю розірвати договір. Однак адміністрація, як організатор перевезення, має забезпечити зручні умови праці для підприємця і одночасно подбати про інтереси та комфорт населення. Відтак, аби врегулювати ситуацію, розпорядженням голови РДА було створено робочу групу по боротьбі з «нелегальними» перевізниками. Зокрема, за зверненням одного з підприємців району нещодавно було вирішено провести перевірку, аби виявити потенційних тіньовиків та провести бесіду з ними. Члени робочої групи спільно з поліцейськими працювали у напрямку сіл Видерта та Ворокомле, який охоплює також маршрути до Осівців, Грудок, Ветел, Великої Глуші. За дві години виписали 7 адмінпротоколів про зупинку транспортних засобів у місцях зупинки рейсових маршруток. Зазначають, що рейди продовжуватимуться і надалі, адже робота «нелегальних» перевізників у перспективі загрожує закриттям рейсів.

Невір потребує транспортного зв’язку із центром громади

Тим часом жителі села Невір уже тривалий час просять налагодити транспортне пасажирське сполучення між їхнім населеним пунктом і центром тергромади –Каменем-Каширським. З цим клопотанням, зокрема, звернулися до депутата районної ради Богдана Пташника.
– Депкорпус підтримав на сесії моє звернення і в РДА почали шукати оптимальні варіанти вирішення цієї проблеми та проводити перемовини з перевізником. Я також тримав зв’язок із місцевими мешканцями, обговорювали формат часу, можливий графік руху тощо. Адже підприємець триматиме маршрут, якщо бачитиме перспективу і відносну стабільність. Отже, потрібно максимально врахувати потреби потенційних пасажирів, аби рейс мав попит. Обдумували також варіант запровадження маршруту між Камінь-Каширською і Любешівською ТГ через Невір, але це вже компетенція інших структур. Знову ж таки постає питання рентабельності та інші нюанси. Я ще взимку наголошував, що якщо ми маємо центр району в Камені-Каширському, то повинні також забезпечити логістику, комунікацію і орієнтувати дорожні артерії на місто, забезпечивши пасажирським сполученням новоприєднані населені пункти. Сподіваємося, із Невіром це вдасться, – повідомив Богдан Пташник. Він також зауважив, що наразі проводять тестові рейси до села. Якщо маршрут дійсно виявиться затребуваним, очевидно, внесуть зміни у графік руху автобуса Камінь-Каширський – Велика Глуша.

***
До слова, нещодавно було внесено зміни до закону про транспорт. Верховна Рада передала повноваження з організації пасажирських перевезень між містами, які раніше здійснювали районні адміністрації, громадам. Тепер ТГ можуть виступати замовниками як міських, так і приміських маршрутів у своїх межах, збільшувати частоту рейсів тощо. За маршрути, які проходять по території декількох громад в одній області, відповідатимуть обласні адміністрації.
Іванна ВЕЛИЧКО.

ПУБЛІКАЦІЇ

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *