Незалежна громадсько-політична газета

Громада не спокусилася на подачку

original-3652798050На чергових зборах, що відбулися у середу, 23 жовтня, жителі Гути-Боровенської вкотре обговорили питання видобутку бурштину на території їхньої сільської ради. Позиція не змінилася – люди ПРОТИ. Вони обдумали та зважили усі аргументи, заглядаючи на десятки років вперед.

Однак з цією позицією не погоджуються в області. Представники громади пояснили обласним посадовцям, що місцеві жителі бережуть свої ліси, бо у немалій мірі виживають завдяки грибам та ягодам, які збирають у них. Втративши цей вид доходу, вони ставлять питання, що натомість дасть селянам влада. Зокрема, депутат районної ради Костянтин Марчук, як повідомляють обласні ЗМІ, зауважив: «Що нам коли держава вернула? Всі казали: якщо буде ОТГ – буде допомога. Де ваша допомога?»
Тож на засіданні бюджетної комісії облради перед черговою сесією обласної ради, що відбулася у четвер, 24 жовтня, депутати розглянули питання виділення коштів для Гуто-Боровенської ОТГ. Клопотання підтримали, проголосували за це і на сесії. Але поряд з цим відверто натякнули, що громада має дозволити комунальному підприємству «Волиньприродресурс» видобувати бурштин. Мовляв, тоді люди матимуть свої кошти, бо видобуті ресурси продаватимуть через аукціон і як ОТГ, так і область отримуватимуть по 25% надходжень. Як пише «Перший канал соціальних новин», перед ухваленням рішення комісії депутат обласної ради Володимир Бондар виступив з обгрунтуванням такого компромісу:«Поки ми не прийдемо долюдей, поки вони не повірять, може, десять раз доведеться приходити і робити такі кроки назустріч, які виправдають нас. Ми перші цим шляхом йдем. То для того, щоб дати шанс підприємству, треба використати всі можливості, щоб воно могло працювати, розвиватися і не заважати йому. А тоді спитати, як були використані можливості, як були використані кошти. Люди потребують оцього діалогу», – сказав обранець.
Що ж, сільський голова Михайло Оліферчук підтверджує, що Гуто-Боровенській ОТГ виділили кошти. Аж 50 тисяч на стадіон та 100 тисяч на смітники. «Це що, така ціна за те, що ми дозволимо нищити природу на тисячах гектарів лісу?», — риторично питають люди, натякаючи на своєрідне нахабство такого підкупу.
«Якщо вже те підприємство хоче добувати бурштин та впорядковувати після себе розриті землі, нехай розпочне свою діяльність там, де цим уже займаються нелегальні копачі. Нехай іде туди та наводить порядок», — радять селяни, переживаючи, що коли «Волиньприродресурс» почне добувати бурштин поблизу їхніх населених пунктів, то втратять не лише ліс і його багатства, а й води не матимуть попити.
«Ну хоче область заробляти гроші, то нехай поставлять у нас, наприклад, підприємство з переробки чи зберігання грибів, картоплі та чого завгодно. Навіщо ж запроваджувати бізнес, від якого буде більше шкоди, ніж користі!!!», — наголошують люди у Гуті-Боровенській і сподіваються, що їх таки почують.
Тим часом сільський голова Михайло Оліферчук заспокоює: «Якщо народ не хоче, проти його волі ніхто нічого не робитиме». Та поряд з цим під час засідання 25-ї сесії Волинської обласної ради зазначалося, що у прокуратури та Служби безпеки у Волинській області поцікавляться, чому державному підприємству «Волиньприродресурс» перешкоджають проводити геологічну розвідку можливих родовищ бурштину.
Гутоборовенці ж не виключають, що позицію тих 130 учасників зборів, які по суті висловлювали думку всіх місцевих жителів, можуть проігнорувати, бо, мовляв, це лише якась частинка від усіх. А тому планують завершити подвірне опитування та зібрати підписи прибічників та противників добування бурштину на території Гуто-Боровенської ОТГ. І на збори, як запевняють, знову зберуться у значно більшій кількості.
Тетяна ПРИХОДЬКО.

Please enter banners and links.

НОВИНИ
Tagged

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *