Незалежна громадсько-політична газета

Газ на зиму – за літньою ціною

Уперше українці одержали право самим обирати скільки газу закупити на зиму за літньою ціною. Зробити це реально в рамках акції «Твоя енергонезалежність» з 23 серпня до 25 вересня, яку ініціював НАК «Нафтогаз України». Із 9 вересня – акція без обмежень, оскільки відкрита можливість купівлі запасу газу на зиму за літньою ціною для тих споживачів, які не встигли погасити заборгованість за раніше спожитий газ. Участь в акції «Твоя енергонезалежність» дозволить таким споживачам скоротити свої витрати на газ в зимовий період і направити зекономлені кошти на погашення заборгованості. Але попри те, що діятиме ця пропозиція лише до 25 вересня, камінь-каширці чомусь не дуже активні і не поспішають придбати дешевого блакитного палива. За інформацією ТОВ «Волиньгаз Збут», станом на початок цього тижня жителі Камінь-Кишарського району придбали лише 3,3 тисячі метрів кубічних. А відтак складається враження, що люди просто не знають про дію такої акції, або ж не довіряють нововведенню.

Тому журналісти «Полісся» звернулися у ТОВ «Волиньгаз Збут» і отримали детальну інформацію про те, як можна газом опалювати свій дім взимку за літньою ціною, і хто має право скористатися такою пропозицією від НАК “Нафтогаз України”, якою сьогодні діляться зі своїми читачами.

завантаження

«Літня» ціна не для всіх

Отож, поширюється послуга виключно на фізичних осіб, які використовують газ для опалення власних будинків чи квартир. Саме ці клієнти газової компанії можуть придбати резерв газу на зиму по літній ціні — 5995,53 грн за тисячу метрів кубічних. До речі, скористатися такою можливістю вправі боржники, але після того, як розрахуються за спожитий газ, а також субсидіанти, які отримують гроші «на руки» (хоча дане питання ще остаточно не з’ясоване).До слова, для  промислових та інших суб’єктів господарювання, бюджетних організацій, – ціни на природний газ та вартість послуг з постачання є ринковими.

Як відзначають у НАК «Нафтогаз України», таким чином споживачі мають можливість скоротити витрати на газ в опалювальний період орієнтовно на 25%.

— Охочі зекономити нехай звертаються у Центр обслуговування клієнтів(ЦОК), що у Камені-Каширському, чи ж оформляють і оплачують покупку в особистому кабінеті на сайті 104.ua. Для оформлення в ЦОК, досить мати при собі: паспорт, актуальні показання лічильника газу та внести 100-відсоткову оплату за куплений запас газу, — зазначив начальник відділу ТОВ «Волиньгаз збут» Григорій БІЛИЙ. Він розповів, що особливим попитом користується купівля газу онлайн – через Особистий кабінет на сайті 104.ua. В особистому кабінеті споживача з будь-якої сторінки кабінету треба натиснути на анімований банер. Так перейдете на сторінку акції. На сторінці вказана ціна літнього газу, а саме 5,99553 грн за м куб. Це ціна вказана без послуги розподілу та транспортування газу. Для розрахунку власної економії можна скористатися калькулятором та порахувати різниці літніх та зимових цін, де споживачу підкажуть його минулорічні та планові обсяги споживання. Далі алгоритм простий, зі слів Григорія Білого, натиснути  кнопку «Продовжити»,  ознайомтесь з умовами акції і надати свою згоду,передати показання газового лічильника, якщо він є в клієнта, встановлений, вказати прогнозований об’єм газу на опалювальний період та оплатити його.

Зауважимо також, що максимальний обсяг закупівлі газу обмежений: 25 тис куб.м на одне домогосподарство. А скористатися замовленим газом можна буде в опалювальний період з 1 жовтня по 31 березня.  Понад 660 волинян в рамках акції вже купили газу на загальну суму – 2 325 405,61 грн. Споживачі замовили майже 840 тис.м.куб. газу. Українці вже придбали 15,5 млн. м3 газу за літньою ціною – 22 тис. родин.

 

Цінових ризиків не буде

Передбачаємо, що багатьох краян придбати блакитне паливо наперед за так званою літньою ціною може стримувати той факт, що останні кілька місяців паливо постійно дешевшає. Мовляв, а що, якщо я закуплю газу по 5 995,53 грн, а взимку він реально вартуватиме ще менше.

У газових компаніях заспокоюють. Вони не заперечують, що вартість газу упродовж літнього періоду кілька разів уже зменшувалася. І пояснюють це сезонним коливанням цін, що вважається звичайним для ринку газу. Втім кажуть, що у випадку, якщо раптом ціни попри сталі щорічні тенденції не зростуть слідом за збільшенням попиту на паливо, споживач отримає рахунок за нижчою ціною. Правда, сплатити його коштатми акції він не зможе. Тобто, клієнт оплачує вартість газу за діючими цінами на той місяць. Якщо ж він не використає повністю замовлений обсяг газу за сезон, то може після 31 березня повернути кошти або залишити їх на рахунку для сплати у майбутніх періодах. Особливість цієї акції в тім, що споживач нічого не втрачає, а навпаки – виграє, бо сам обирає скільки газу купити та економить, або ж потім зможе кошти повернути.

 

За послуги треба доплачувати

Втім зазначимо, що користувачі, які знайшли кошти і наважилися придбати наперед блакитного палива, повинні пам’ятати, що вони оплатили лише вартість газу. Тому потім їм все ж доведеться стежити за сплатою за послуги.

Як пояснюють, зокрема, у ТОВ «Волиньгаз Збут», вартість послуг із доставки газу та обслуговування мереж одразу не враховували, оскільки вона змінюється в залежності від регіону. За це потрібно буде платити згідно із рахунками, які отримуватиме споживач щомісяця впродовж опалювального сезону.

Водночас у щомісячних рахунках за використаний газ можна буде відстежувати залишок придбаного газу в рамках акції «Твоя енергонезалежність».

Тетяна ПРИХОДЬКО.

НОВИНИ

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *