Незалежна громадсько-політична газета

За підсумками восьми місяців цього року бюджет міста не виконаний на сотні тисяч гривень

nerukhomist-300x171До міської казни не сплачено: 122142 гривні податку на нерухоме майно, понад 240000 гривень податку за землю, 140000 гривень не доплачено за продаж підакцизних товарів.

Головне в житті будь-якої ради — це наповненість коштами бюджету. Якщо є гроші, то можна будувати дороги, електролінії на нових масивах житлової забудови, надавати матеріальну допомогу громадянам, які цього потребують, тощо. Досі міська рада в цьому питанні не відчувала великих проблем. Але вже за підсумками восьми місяців цього року бюджет міста не виконаний на сотні тисяч гривень. Однією з головних причин цього є те, що держава не надала нам за зазначений період коштів з акцизу за ввезене та вироблене в Україні паливо.
На жаль, проблему надходження грошей підігріло і грубе порушення податкового законодавства платниками податків міста. Йдеться передусім про податок з користування землею фізичними та юридичними особами, акциз на продаж алкоголю, пива і цигарок, податок на житлову та виробничу нерухомість. Зазначені платежі стовідсотково зараховуються до міського бюджету.
Океремо кілька слів варто сказати про платників податку на нерухоме майно. Їх борг за перше півріччя становить 122142 гривні. Є власники майна, суми податку в яких сягають від 20 до 12 тисяч гривень. Великі платежі (від 1000 і більше гривень) становлять майже 100 тисяч гривень.
Платники податку (фізичні особи), а їх більше 120, заборгували за землю 43 тисячі гривень. Податок нараховується на прибудинкові ділянки, власники яких не мають статусу потерпілих від аварії на ЧАЕС. Водночас юридичні особи, що сплачують земельний податок, заборгували майже 200 тисяч гривень.
Я не вдаюся до глибокого аналізу зі сплати земельного податку. Звертаюся до кожного, хто має борг, негайно його погасити. Кожен платник отримав із фіскальної служби повідомлення, у якому зазначено суму податку і термін його сплати. Якщо хтось думає, що “проскочить”, то глибоко помиляється. Боржники, у яких борг сягає більше тисячі гривень, будуть подані до суду. Окрім всього їм будуть також нараховані пеня та штрафи. Міська рада вже взяла це питання на контроль і буде вимагати від податкової служби виконати вимоги закону. Для прикладу наведу такий факт. Платнику податку на нерухомість В.Ковалю за нашим листом в Державну фіскальну службу України надіслане податкове повідомлення про борг в сумі 227 тисяч гривень. Питання перебуває на контролі в міській раді.
Усі борги будуть систематизовані в розрізі років і справи на кожного платника, у якого накопичилося більше тисячі гривень боргів, міська рада передаватиме до суду. Тож раджу усім не чекати цього, бо витрати доведеться понести значно більші. Заплатити податок — обов’язок кожного.
Особливе негативне ставлення в громади має бути до платників податку від реалізації підакцизних товарів (алкогольних напоїв, пива, тютюнових виробів), які ухиляються від сплати обов’язкових платежів. Зазначений податок не впливає на роботу підприємства та його власника. Тут усе дуже просто: продав пляшку пива чи горілки — заплати 5 відсотків від вирученої суми. Для цього там, де реалізують такі товари, є спеціальні касові апарати. Якщо покупець придбав підакцизний товар, то продавець зобов’язаний провести покупку через касовий апарат, після чого гроші (податок) автоматично надходять у бюджет міста. Якщо продавець не вибиває чек на касовому апараті, то він разом із власником закладу автоматично краде кошти із нашого з вами бюджету. Отож, якщо ви свідомий громадянин — вимагайте чек! Підприємці, які здійснюють продаж таких товарів, за перше півріччя не доплатили в бюджет 140 тисяч гривень. Ми просили відділ ДФС в районі провести нараду із цими платниками, аби проаналізувати стан справ. Зі свого боку міська рада буде запрошувати ДФС у Волинській області для проведення перевірок основних, на нашу думку, платників цього податку. Поіменні списки платників з аналізом здійснених ними платежів маємо намір оприлюднити на міському сайті після 1 вересня. Несплата цих податків критично впливає на бюджет міста, оскільки вони складають приблизно 30 відсотків. Пропоную платникам податків виконати вимогу закону і сплатити їх у визначені терміни.
Василь БОНДАР, міський голова.

Please enter banners and links.

НОВИНИ
Tagged
One comment on “За підсумками восьми місяців цього року бюджет міста не виконаний на сотні тисяч гривень
  1. Ось відповідь Меру міста:”Виконком ради ОТГ є своєрідним місцевим урядом, який має забезпечувати ефективне здійснення покладених на нього завдань, передусім за рахунок ухвалення власних виважених і дієвих рішень та їх належного виконання.” https://l.facebook.com/l.php?u=https%3A%2F%2Fdecentralization.gov.ua%2Fnews%2F9612&h=AT0-htJXsYfrhbkJIkSJt3MZ8phrzA7SIRCuhuFOx1YH_dSwaKBT4PMmBrck9_xRHycjRQPMtpwCkBQnR3F81wHt_J5QkedaEOwG06Cxcf5M0Axw2hxsmMr4gaiI8FGk5qp_8DDRsD-b9RoilQdSTn-VbWG7bL3phoCZUza5oNG7ha-9oGGaM_wjMvDuZl9sjLYGzjMXuhacO8cy5L_29gTmVyXlqY2hfSKEMvubNw_U4N71xv2xw2cw_BOG-jqFdHazuKj7hrfwpRtw0b3zYexXJkNHQekYvUYRMsSD1_KAqZlxrLhxzEhCaQN5alshtt6ASDwGjuoB0G3ic5pelw0O20F0tPVbsZvKI54f1c6VKYFLusg5wAmNHj7SUKnvAb_E-nvD5x6z3GMYPLFCQ1aAOe8CXcrxRprv3_gdJUd09hPTjCXFaJu5pCdscWceYQm5KqMCEqVmaLtIERcWEg

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *