Незалежна громадсько-політична газета

Кір прогресує

Уtop-photoже 80 жителів району захворіли цьогоріч на небезпечну недугу. З них 43 дитини та 37 дорослих.

Медики кажуть, що це рекордна кількість за останні 24 роки. Найбільше хворих у селах Стобихівка, Личини, Клітицьк та Нуйно. А причиною такого спалаху кору називають низький рівень вакцинації серед населення.

— Для того, щоб вірус інтенсивно не поширювався, потрібно, аби щепленими від нього було хоча б 95 відсотків населення. Але у нас люди свого часу самі відмовлялися від вакцинації. Це призвело до зниження рівня імунітету населення від кору, він був понижений до критичної точки, — розповідає головний лікар Камінь-Каширського ЦПМСД Ігор Соловей.
Проте водночас Ігор Петрович розповідає, що із числа тих, хто захворів цьогоріч на кір, взагалі не мали щеплення лише 17 людей. Відтак виникає питання: для чого ж тоді вакцинуватися, якщо хворіють на кір і щеплені?
— Будь-яка вакцинація не гарантує стовідсоткового запобігання захворюванню. Але однозначно вона зменшує важкість стану. Захворювання у щеплених перебігає у легшій формі, без ускладнень, — переконує лікар.
А кір, за словами Ігоря Петровича, може викликати серйозні ускладнення — ураження нервової системи (енцефаліт), пневмонія, отит, запалення кишківника.
Поряд з цим медики наголошують, що кір — підступна хвороба. Він поширюється повітряно-крапельним шляхом – вірус виділяється в повітря під час кашлю, чхання. Осідаючи з крапельками вологи, вірус продовжує знаходитись на поверхні. Як звертають увагу лікарі, хворий на кір є небезпечним для оточуючих з останніх днів інкубаційного періоду до 3-4 дня з початку висипань. Інкубаційний період – це проміжок часу з моменту надходження вірусу в організм до появи перших ознак хвороби. Таким чином, симптомів ще немає, людина вважається здоровою, спілкується з оточуючими та поширює вірус в навколишнє середовище. Тож у цьому й полягає підступність кору.
Відтак у колективах, де виявлено захворювання, обмежується спілкування з іншими людьми. Проводяться спостереження за контактами того, хто захворів. Карантин у районі не оголошувався, бо рівень захворюваності не сягнув відповідної межі.
— У школах та садочках переважно всі діти щеплені, тому вони не повинні хворіти. Якщо ж хтось колись відмовився від щеплення, повинен бути насторожі і не перебувати в колективах, де є ймовірність захворіти на кір, — зазначає Ігор Соловей.
Проте із наближенням літньої пори у жителів району виникає занепокоєння, чи позначиться якимось чином ситуація з кором на Камінь-Каширщині на літньому оздоровленні дітей? А на це лікар каже:
— Оздоровлення влітку не повинно зриватися через те, що десь хтось колись не щеплювався.
Водночас він звертає увагу, що наразі населення району в деякій мірі активізувалося у проведенні вакцинації. Щеплюються переважно відповідно до графіку, а також ті, хто у свій час відмовився від нього. У районі є більше двох тисяч доз вакцини від кору.
— Вся світова спільнота вважає, що є інфекції, якими можна керувати засобом щеплення. Тож треба прислухатися до рекомендацій спеціалістів, – наголошує Ігор Соловей.

Довідково
У Євросоюзі існують жорсткі вимоги до проведення вакцинації. І навіть передбачені певні покарання у вигляді величезних штрафів за відсутність щеплень. Так, у Франції минулоріч після спалаху кору прийняли закон, згідно з яким мінімальний штраф за відсутність щеплень – 1500 євро, максимальний – 30 000 євро і два роки в’язниці. У Німеччині за відмову від щеплень з 1 червня 2017 року ввели штраф 2500 євро – в країні зросла кількість захворювань на кір, а в кінці травня вона стала причиною смерті матері трьох дітей.
Тетяна ПРИХОДЬКО.

Please enter banners and links.

НОВИНИ
One comment on “Кір прогресує
  1. Чув таку інформацію, що спалах кору почався після того, як від вакцинації захворіла людина. Цілком можливо, адже вакцина це бізнес і її треба якось використати.
    За словами головного лікаря, тільки 17 з 80, тих хто захворіли на кір, були не вакциновані, в черговий раз підтверджує, що вакцина не вберігає від хвороби, а скоріше навпаки сприяє їй.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *